Ірина Мезеря, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Автор монографії, декількох книг і численних наукових статей по питаннях тендерної психології і статевого виховання.
Живописом захоплюється з дитинства, проте, спеціальної освіти не здобула. З 2004 року займається декоративним розписом по склу, використовуючи авторську техніку. Поступово від розпису скляних судин Ірина переходить до живопису. Перша і друга персональні виставки луганчанки відбулися в стінах Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.М.Горького (Агt dе Vivre - "Мистецтво жити" - 2008 р.; Est dueg in nobig - «І в нас є іскра божого вогню» - 2009 р.). Це третя персональна виставка луганської художниці. Філософська концепція нинішньої виставки знайшла віддзеркалення в її назві: Інтерпретація Реальності у стилі «Ретро Модерн». Інтерпретація Реальності з погляду Ірини Мезері - це переробка свідомістю художника всього баченого, чутого і такого, що відчувається в конкретний емоційно-художній образ. Стиль «Ретро модерн» - це інтерпретація ідеї нового як добре забутого старого, але із застосуванням сучасних матеріалів і художньо-декоративної техніки, проте, зберігає експресивний підхід до живопису.
На відкритті виставки представлено 50 картин, написаних на склі з використанням авторської техніки. 20 живописних полотен експонуються вперше.
У представлених роботах художниці, перш за все, вражає оригінальна композиційна побудова. Майже всі картини мають внутрішнє орнаментоване обрамлення, яке органічно сполучає сам сюжет картини і її раму. У деяких полотнах зображення виходить за орнаментовану канву, створюючи ілюзію зорового наближення і об'єму. Особливу увагу привертає картина «Хрест». Досить незвичайне зображення Розп'яття Христа на тлі яскравого і бурхливо квітучого життя.
Зазвичай зображення Розп'яття супроводжується і відповідною приглушеною тональністю всієї картини. Тут художниця як би хоче підкреслити, що здатність людини віддавати лежить в основі творення, процвітання і щастя. Ще одна відмінна риса нової експозиції - це картини з портретним зображенням. Тут особлива увага зконцентрована на передачі цілісності образу людини, що зображається, його особливого унікального внутрішнього світу, сьогохвилинного емоційного стану і натхненності.
Оригінальним доповненням до живописних робіт служать авторські філософські для літератури мініатюри, які представлені у вигляді присвячень. Вони вставлені в рами і обрамлені малюнком, який стилістично і живописно відповідає картині. Проте, їх можна розглядати і як самостійну живописну для літератури композицію, що утілила в собі ідею синтезу мистецтв і філософської думки. Всього таких мініатюр 49.
Також на виставці представлено більше 20 інших робіт Ірини Мезері: судини різної конфігурації, виконані в техніці декоративного розпису по склу. Всього на виставці представлено 125 експонатів. Автор працює з самими різними фактурами, змішує стилі і любить сміливі експерименти.
Творчість Ірини Мезері несе в собі глибокий філософський сенс. Воно символізує нескінченність сьогохвилинного буття, народження таланту в кожній людині, його здатність знайти своє місце в житті і самореалізуватися, бути успішним і щасливим; нарешті, воно символізує перемоги радості життя над сірістю, повсякденністю повсякденності.
Живопис художниці яскравий, соковитий, оптимістичний, самобутній, даре людям красу сприйняття миру.
На відкриття були запрошені друзі, колеги автора - діячі науки і культури.
У Луганську виставка експонуватиметься до середини травня, її зможуть відвідати всі охочі. Вхід безкоштовний.