Вбудована техніка вже давно перестала бути предметом розкоші, і на сьогоднішній день - це лише практичне і ергономічне обладнання, яке з легкістю розміщується на кухні в залежності від потреби і бажань. Але перед придбанням необхідного для кухні функціоналу варто задуматися, чи дійсно варто витратитися на вбудовану техніку або зупинити свій вибір на класичному варіанті.

Організувавши кухонне робоче місце за своїм бажанням, можна домогтися максимального комфорту і зручності при виконанні повсякденних домашніх справ.

По-перше, вбудовувати техніку в меблі кухні зараз модна тенденція, тоді як монолітні моделі плит, холодильників, мікрохвильових печей та іншої техніки залишилися в минулому. А головне - вбудована техніка займає менше місця, ніж монолітна і особливо припаде до смаку власникам кухонь невеликого розміру. Варіантів такої техніки безліч, можна купити вбудований морозильник, плиту, посудомийну машину та інше.В найпопулярніші комплекти вбудованої техніки для кухні найчастіше включений двокамерний холодильник з морозильником, але цей не варіант єдиний. Для невеликих сімей підійде невеликий однокамерний холодильник з морозильною камерою або без неї. Також можливий варіант розміщення невеликої морозилки окремо від однокамерного холодильника.

Варильна панель і духова шафа. Існує два типи установки панелі і духовки, включених в комплекти кухонної техніки. Перший - залежний, коли варильна поверхня вбудовується прямо над духовою шафою, і обидва вони мають загальне управління. Другий тип - незалежний, при цьому духовка може розташовуватися на будь-якому зручному рівні і місце, і у кожного приладу своє управління. В останньому варіанті панель і духова шафа можуть працювати від різних джерел. Наприклад, навіть якщо на кухні є газопостачання, можна придбати електричну духовку, яка має більш точне регулювання температур, ніж газова духова шафа.

Але і у вбудованої техніки знайдеться кілька недоліків.

Найчастіше така техніка повністю інтегрується в меблі кухні, і при заміні будь-якого вбудованого приладу може знадобитися зміна частини, а іноді навіть і всього, меблевого гарнітура, що має на увазі зайві клопоти і витрати.

Любителі міняти розташування меблів, в тому числі і на кухні, зіткнуться з проблематичністю перестановки шаф і тумб, в які вбудований комплект техніки. І найважливіше, що така техніка коштує на порядок дорожче аналогів, виконаних в монолітному варіанті.Вбудовані моделі мають широкий вибір функціоналу і конфігурацій, що дозволяє оснастити повним комплектом будь гарнітур навіть найменшої кухні. Вбудовані моделі мають широкий вибір функціоналу і конфігурацій, що дозволяє оснастити повним комплектом будь гарнітур навіть самої невеликої кухні

Зваживши всі мінуси і плюси вбудованої техніки, і зважившись придбати саме даний вид обладнання, дуже важливо знати, як вибрати вбудовану техніку для кухні серед усього представленого різноманіття.