Чому, обираючи меблі, варто звернути увагу на український продукт? Проминаючи такі очевидні факти, як, наприклад, підтримка економіки держави і вітчизняного товаровиробника чи гучного гасла “Купуй українське!”, варто сказати, що за останні роки рівень українських виробників меблів суттєво зріс. Причому на голову виросли як технології виробництва, так і якість самого продукту. Ось чому заклик купувати українські меблі вже не виглядає таким ура-патріотичним, а навпаки - споживачі помічають реальне покращення.

Ціна

Тут треба сказати про разючу відмінність в сегментах. На ринку дуже багато продукції низького цінового сегменту - вона низькоякісна, але ж і виробники не претендують на лаври, вони відверто вказують на недоліки. Є і позитив: купуєш дешево, не переплачуєш, і знаєш, що за кілька років зможеш замінити. Останнім часом на українському ринку утверджується середній ціновий сегмент - і дуже радісно бачити, що він орієнтується на середній європейський клас, пропонуючи функціональний дизайн і якість матеріалів за помірну ціну. Наприклад, українські меблі "Лісма" - це якісні товари стильного класичного дизайну за середню ціну. Тут використовують вітчизняну сировину - масив дерева, якісні тканини вітчизняних та європейських виробників, фурнітуру та компоненти провідних світових брендів, що забезпечує високу якість продукції. Такий собі мікс із найкращих світових практик - і виходить гарний український продукт. У високому ціновому сегменті, чесно кажучи, краще обрати європейського виробника - він є оригінальним, тоді як український лише вчиться наслідувати Європу грамотно.

Дизайн

Безперечно, тут світ іде попереду нас, хоча останнім часом фахівці відзначають, що український предметний дизайн потужно рвонув вперед. Хай там як, але якщо і рвонув, то українського споживача, його естетичні смаки ще треба виховувати. Що зараз і робить покоління молодих дизайнерів, архітекторів та меблевиків. Якщо вам набридла пишна італійська класика чи скандинавський мінімалізм, і хочеться свіжого подиху - спробуйте українське, не пошкодуєте. Та і в класиці українці вже зробили чимало - асортимент вітчизняних виробників тому є запорукою (наприклад, https://www.lisma.com.ua/product-category/lizhka/).

Якість

Тут теж треба наголосити на розриві - між дешевим та тим же середнім сегментами. Проте тут хоча б ніхто нікого не дурить. Хіба що споживач звик економити на якості і воліє не помічати неякісні плити, браковану фурнітуру та погано приклеєну крайку. Більшість виробників у середньому ціновому сегменті використовують європейські плити та європейську фурнітуру - тому що аналогів в Україні просто не виробляють. Тому і якість їхньої продукції, відповідно, доволі висока. Неабиякою перевагою українських виробників є наявність потужної сировинної бази, щоправда, доступ до неї до недавнього часу, забезпечувався для них не на рівних умовах.

Одним словом, якщо ви ще не довіряєте українським виробникам меблів - придивіться до них уважніше, адже вони вже на повну силу експортують свою продукцію до Європи.