Ви збираєтеся придбати новий телевізор Sony? Цей матеріал допоможе Вам з першого погляду на назву конкретного екземпляра дізнатися його основні особливості та характеристики, такі як: рік випуску, номер серії, технологія екрану та діагональ дисплея.

З 2017 року іменування моделей телевізорів Sony в Європі змінилося. Тепер їх назви виглядають приблизно так: KDL40WD653BR.

Перші дві букви «KD» кажуть продавцю та покупцю про те, що це саме телевізор, адже Sony виробляє безліч іншої домашньої електроніки та техніки.

K - вказує, що це телевізор;

D - вказує, що це Display;

L - вказує, що це модель з роздільною здатністю Full HD / HD Ready, а відсутність цієї літери говорить про дозвіл Ultra HD);

KDL - для Full HD або HD-ready моделей;

KD - для Ultra HD телевізорів з підтримкою 4К.

Велика частина моделей 2018 року належать до другого типу.

Розмір діагоналі

Потім вказуються дві цифри - розмір діагоналі телевізора. Актуальний модельний ряд стартує з відносно скромних 31,5 дюймів у Full HD телевізорів, і з 43 дюймів у моделей з підтримкою ультрависокої роздільної здатності.

Клас телевізора

Цю характеристику можна назвати ключовою - якщо у конкурентів головну роль відіграє серія, то на рівень телевізора від Sony вказує буква класу. Навіть сам бренд часто скорочує назву моделі до 2-3 символів, перший з яких вказує на клас.

У 2018 році на ринку можна зустріти 3 класи:

Z, X (S) телевізори преміум-класу, X вказує на плоский екран, S використовується для вигнутих;

W - середній клас пристроїв, зазвичай з роздільною здатністю Full HD;

R - базові HD-ready моделі (початковий та бюджетний рівень).

З 2017 року до вже наявних позначень додалася літера A - нею маркують OLED-телевізори.

Рік випуску та серія

Наступна літера вказує нам на рік розробки моделі - F (2018), Е (2017), D (2016 року), C (2015).

Наступні цифри позначають серію телевізора (перша; від 4 до 9, чим більше - тим більше функцій), модель в серії (друга). Саме ці значення, доповнені літерою класу, ми бачимо в скороченому маркуванні: наприклад, ZD9 говорить про те, що перед нами флагманський 4К телевізор 9 серії, випущений в 2016 році.

Завершує маркування модифікація дизайну, зазвичай зашифрована однією цифрою, проте ніякої важливої для споживача інформації ця оцінка не несе. Цікаво й те, що в маркуванні не вказується тип ТВ-тюнера - за цією інформацією доведеться звернутися до характеристик.

Так, розшифровка маркування моделей дозволяє отримати деякі відомості про телевізори, зрозуміти різницю між ними та обґрунтувати ціни на телевізори в Жжук - в нашому інтернет-магазині, де висококваліфіковані працівники завжди допоможуть Вам зробити вірний вибір при покупці телевізорів та інших товарів.