Ви не знаєте, як правильно їсти суші? Не біда! Ознайомтеся з нашими корисними порадами та рекомендаціями і відчувайте себе впевнено за столом навіть самого вишуканого японського ресторану.

Популярність суші в усьому світі настільки велика, що важко знайти людину, яка б ще не була знайома з цією стравою. Однак мало хто здогадується, що для японців поїдання цієї страви - не просто акт поглинання їжі, а цілий духовний ритуал. Про те, як правильно їсти суші, і поговоримо нижче.

суші

Трапезу потрібно починати з використання спеціального теплого рушника. Турбота про гігієну - перше правило будь-якого японця. До речі, цим же рушником можна користуватися під час їжі.

Якщо ви замовили доставку суші кількох видів, то їсти їх можна в будь-якій послідовності. Однак, як правило, починають з частувань суші, загорнутих в листя норі, поки вони не всмоктали занадто багато вологи і не втратили смак.

Як їсти суші

До страв подають соєвий соус, маринований імбир і васабі. Візьміть тарілочку з соусом в ліву руку, іншою за допомогою паличок захопіть рол або суші і акуратно змочіть в соус. Багатьох хвилює питання: як їсти суші: цілими чи можна відкушувати? Відповідь проста: міні-роли їдять повністю, а великі для зручності ділять на частини. У перервах між стравами з'їдайте шматочок імбиру: так ви зможете повною мірою відчути смак страв. Для гостроти можна розчинити невелику горошину васабі в тарілочці з соусом.

Не варто надто захоплюватися імбиром, васабі і соєвим соусом. Пам'ятайте, що це лише приправи, що допомагають в більшій мірі насолодитися гармонійним смаком суші. Інакше ризикуєте взагалі нічого не відчути.

суші і роли

Сучасний японський етикет дозволяє чоловікам їсти суші як руками, так і паличками. Проте, жінки можуть користуватися тільки паличками. Згідно з традиціями, прекрасні дами не повинні бруднити руки лише з однієї причини: щоб в будь-який час бути готовими дістати кинджал і постояти за себе. Безумовно, сидячи в ресторані або суші-барі, вам навряд чи доведеться хапатися за зброю. Однак невміння користуватися традиційними японськими столовими приборами напевно поставить вас в незручне становище. Невелика інструкція на упаковці з паличками допоможе вам не виглядати безглуздо. В крайньому випадку, попросіть офіціанта подати навчальні палички: з ними впоратися набагато простіше.

Стукати, розмахувати або трясти паличками, облизувати їх і використовувати як покажчик - моветон. Також ні в якому разі не втикайте їх в рис: так японці роблять тільки на поминках. Після трапези покладіть палички на підставку. Завершуючи список рекомендацій, поговоримо трохи і про те, як японці їдять суші. Як правило, жителі Країни Вранішнього Сонця трапезують не поспішаючи, смакуючи кожен шматочок. Перед початком їжі вони випивають підігрітого саке, а між стравами роблять ковточок зеленого чаю. Цим же напоєм вони і закінчують трапезу.

Як користуватися паличками для суші

Як ми говорили вище, суші прийнято їсти за допомогою спеціальних паличок - хасі (hashi). Їх виготовляють з дерева, бамбука, металу і навіть слонової кістки. Японці використовують такі столові прилади для поглинання абсолютно всіх страв: починаючи з супів і закінчуючи десертами. Про те, як правильно їсти суші паличками, читайте нижче.

Для початку необхідно навчитися правильно тримати палички. Розслабте кисть руки. Тепер зліг витягніть середній і вказівний пальці, а безіменний - зігніть. Нижню паличку затисніть між вказівним і середнім пальцями так, щоб вона була надійно зафіксована. Втору паличку візьміть так, немов користуєтеся кульковою ручкою. Покладіть її на першу фалангу вказівного пальця, а кінчиком великого підтримуйте її. Ви повинні легко стискати і розтискати хасі, використовуючи їх немов щипці.

суші з доставкою

Щоб впевнено керистуватись японськими паличками, можливо, вам доведеться трохи потренуватися. Можна, наприклад, скористатися відеоуроками, які ви легко знайдете в Інтернеті. Відео про те, як їсти суші паличками переповнюють інтернет.