Історія піци сягає в глибину віків. З моменту своєї появи, страва не могла похвалитися особливою вишуканістю і була на столах виключно у простих людей. Римляни їли її замість звичайного хліба разом із різноманітними овочами та м’ясом, додавали до неї маслини й кисломолочні продукти. Зараз же, кожен може замовити піцу незалежно від статусу та достатку.

Відношення до піци докорінно змінив Фердинанд I. Одної чудесної ночі 1772 року він вирішив тайкома відвідати Антоніо Тесто. Відомий піцайоло жив і працював в Неаполі. Він міг зацікавити різноманітністю своїх страв практично кожного клієнта. Фердинанд I не зміг встояти перед якісною та ароматною їжею.

Щоб заслужити прихильність самого короля, кухарі, що служили при дворі, сміливо вирушали в дорогу. Їх не лякали можливі складнощі, адже на кону були рецепти страв, котрі так сподобалися монаршій особі. Не дивлячись на старання цих відчайдухів, нові блюда швидко зникли з меню. Королева не бажала бачити в своєму раціоні страви простолюдинів.

Подарунок для Маргарити

Піцу Маргариту дуже люблять в Італії. Придумав її Рафаеле Еспозіто в 1889-му році. Його разом із Розіною Бранді запросили до двору Умберто I. Він зі своєю дружиною, Маргаритою Савойською, на той час був в Неаполі. Королівська сім’я побажала відвідати одну з найпопулярніших місцевих страв. В наш час можна замовити доставку піци кур'єром до самих дверей і відчути себе монархом)

Рафаеле Еспозіто та Розіна Бранді приготували піци «4 сезони», « Маринара» та ще один вид, котрий на той момент не мав власної назви. В його складі були продукти, що повністю відповідали кольоровій гамі італійського прапора: базилік, помідори та моцарелла. Чи не з цієї причини піцу вподобала Маргарита Савойська? Це вже не важливо, та піцайоло назвав страву іменем королеви – «Маргарита».

Факти. Піцу «Маргариту» часто беруть за основу для подібних страв. Склад можна доповнювати будь-якими продуктами.

Подарунок для королеви отримав особливий статус і випікався виключно в кухні палацу в Капідомонті, деякий час. Наказ невдовзі стали ігнорувати і, рецепт піци пішов в маси. Страву стали готувати люди із різних прошарків суспільства. Піца швидко отримала визнання та любов італійців.

Їсти чи не їсти

Звісно, це особиста справа кожного. Проте, якщо питання в калорійності, то піца «Маргарита» з діаметром в 20 см буде відповідати третині добової норми, що не так вже й багато.

Деякі дієтологи радять хоча б раз в неділю споживати улюблену піцу на обід чи вечерю. Ми впевнені, що італійці чітко слідують даним рекомендаціям. А ви полюбляєте піцу?