Алергія на косметику з'являється вже після використання даного продукту, однак знання про її симптоми і як потрібно лікувати, допоможе швидко впоратися з її наслідками.Висип, почервоніння шкіри, свербіж, відчуття жару - це типові симптоми алергії (сенсибілізації) на косметику. Але, якщо косметика найкращої якості, як наприклад Ганріер Україна, вона ніколи не призведе до появи алергічних висипів на шкірі.

Алергія на косметичні засоби. Які симптоми алергії на косметику?

Косметика, є речовинами, які мають зовнішній контакт з людським тілом: ви використовуєте  її на шкіру, волосся, зуби. Завдяки їйви підтримуєте чистоту тіла та харчування. Використання косметики дуже поширене, і деякі з них містять компоненти, які є сильними алергенами. Алергія на косметику зачіпає близько 15 відсотків їх користувачів, більшість з яких складають жінки, які частіше, ніж чоловіки її  використовують.

Алергія на косметику виникає, коли на шкірі, в результаті дії алергенів, з'являються зміни. Іноді, із-за універсальності застосування косметики, навіть слабкі алергени можуть викликати алергію. То і в якій мірі виникає алергія на косметику, залежить від багатьох чинників, передусім від частоти й часу її використання, стану шкіри і місця, на які косметичний препарат був нанесений.

Найбільш схильні до алергії на косметику, є відкриті місця, а значить, обличчя (особливо лоб), шия, повіки. А найбільш стійка до неї, є шкіра голови. Алергія на шкірі зводяться косметичними засобами, які на неї наносите і залишаєте  на довше, а значить, парфуми, креми, бальзами.

Алергія на косметичні засоби - речовини?

Алергія на косметику найчастіше викликається консервантами. Варто перевіряти склад косметичних засобів перед їх покупкою, щоб не накликати на себе алергію. Серед речовин, які найбільш часто викликають алергії на косметику, необхідно замінитиформальдегід – найчастіше ви знайдете його в лаках для нігтів і волосся,

Алергія на косметику - симптоми

Симптоми алергії на косметику ви можете побачити скрізь, де алергенні  речовини були використані. Алергія на косметику проявляється у вигляді контактного дерматиту. Тоді виникає свербіння шкіри, вона стає почервонілою, сухою. Рідше – в більш серйозних випадках - на її поверхні можна побачити пухирі і потовщення. У разі виникнення легких симптомів достатньо відмовитися від використання косметичного засобу, що викликає алергію, в той час як більш сильні симптоми вимагають консультації з дерматологом.