Картинки по запросу Макет «Вервольф» в 3D-форматі в Вінниці

Для тих, хто цікавиться подіями другої Світової війни, буде цікаво ознайомитися з макетом комплексу «Вервольф» у форматі 3D-форматі, який створила організація «Центр візуальніх проектів». Більш детально про цю подію можна ознайомитися на сайті: https://vokrugsveta.ua/sights/u-muzeyi-pam-yati-zhertv-natsizmu-bilya-vinnitsi-vidtvorili-stavku-vervolf-15-03-2019, порталу « Навколо світу". Проект створений за підтримки підприємця з Вінниці, Дениса Глінчевского. І тепер кожен бажаючий може побачити події минулого в якісному зображенні.

 

Як виглядав бункер Гітлера «Вервольф»?

У лісі недалеко від Вінинці, Адольф Гітлер наказав побудувати бункер, щоб контролювати військові дії нацистів на Східному фронті. Густий ліс забезпечив ідеальне прикриття для будівництва цього масивного напіввійськового комплексу. Бункер «Вервольф», не був схожий на будь-який інший звичайний бункер. Мирні ліси колись були місцем надсекретного і строго охоронялись нацистським командним центром. Це був величезний комплекс, в якому було все, що могло знадобитися німецькому командуванню. Там був офіцерський клуб, сауна, тренажерний зал, басейн і казарми. Деякі джерела стверджують, що він пішов на сім поверхів під землю. Над землею було кілька дерев'яних будинків, в тому числі казино. Комплекс був побудований більш ніж 14 000 радянських в'язнів, які були змушені працювати вдень і вночі без перерв, і багато хто загинув під час будівництва. Решта ув'язнених була пізніше страчена нацистами недалеко від бункера.

Вважається, що нацистський лідер сам відвідував бункер три рази, і його особистий басейн, був єдиним, що залишилося на місці. Інша частина величезного комплексу була зруйнована в березні 1944 року. Головний вхід в бункер був підірваний відступаючими німецькими військами. Коли прибули радянські війська, вони увійшли всередину об'єкта і зрозуміли, що він заблокований вибухівкою і підірвали два інших входу, назавжди поховавши секрети бункера.

Амбітна кампанія Гітлера по домінуванню на європейському континенті залишила нам ряд пам'ятників і реліквій, які Гітлер з гордістю дозволив прославити рейху. Один такий пам'ятник був замаскований в безтурботному зеленому лісі в околицях українського міста Вінниця вже більше семи десятиліть. Завдяки створеному макету в 3D-форматі, в селі Стрижавка, Вінницькій області, тепер є можливість відтворити в пам'яті події минулих років, і показати новому поколінню, сувору правду жахів війни.