Перше знайомство дитини з буквами англійського алфавіту зазвичай відбувається в другому класі, тоді ж діти отримують перші навички читання по-англійськи та знайомляться зі звуковою транскрипцією. Однак, це не означає, що не можна навчити дітей читати раніше. Багато сперечаються про те, чи можна вчити англійський алфавіт на ряду з українським? Діти різні і сприймають все по-різному. Кому-то простіше починати читати по-англійськи вже вміючи читати по-українськи, а хтось раніше починає читати англійські слова і з легкістю перемикається на український алфавіт та читання.

З чого почати підготовку до читання?

Звичайно ж зі знайомства з буквами на сайті PlayRoom - англійська для дітей. Перегляньте готові підручники та методичні посібники, і ви побачите, що вони знайомлять дітей з буквами англійського алфавіту зовсім не в алфавітному порядку. Це зроблено для того, щоб вже на початковому етапі вивчення літер та звуків діти могли читати короткі слова. Але якщо ви, з вашими маленькими учнями не поспішаєте переходити до читання, то можете вивчати букви і в алфавітному порядку.

Картки з буквами англійського алфавіту

Картки з буквами англійського алфавіту - універсальна річ. З їх допомогою можна придумати безліч ігор. Наприклад, розвісити картки на мотузочці, причепивши прищіпками. Ви називаєте букву, а діти будуть підходити до мотузочки і плескати долонькою по потрібній літері. Повірте, діти будуть в захваті від подібних дій.

Гра для складання слів англійською мовою

Другий варіант розкласти картки на підлозі і дати дітям в руку мухобійку. Принцип той же - називаєте букву, а дитина плескає по ній мухобійкою. Як варіант можна намалювати мух з буквами і плескати їх.

Вгадай букву - гра для вивчення англійського алфавіту

Прикрийте букву перевернутої картки і повільно витягаєте вгору. Діти повинні вгадати по контурах, яка буква захована.

Знайти пару буква + тварина або предмет (назва починається з даної літери). Якщо дітям знайомі вже всі букви англійського алфавіту, це не привід кинути в них грати. Роздайте дітям картки з буквами і попросіть зібрати весь алфавіт, а потім заспівайте пісеньку.

Розкладіть алфавіт на підлозі або на дошці, приберіть кілька букв і попросіть дітей вставити букви на місце.

Гра для вивчення англійської абетки

Найпростіший варіант - роздрукувати кольоровий алфавіт великими літерами та зробити до них картки. Дайте дитині картки, щоб віна помістила кожну букву поверх літери алфавіту.