Всього два роки тому вийшов перший сезон іспанського серіалу «Паперовий будинок», що завоював серця глядачів по всьому світу. Сьогодні вже складно знайти країну, в якій би не було сувенірного магазину з футболками і постерами з портретами головних героїв. Якщо ви такий же шанувальник шоу, як і ми, вас зацікавлять ці факти, недавно розкриты в документальному фільмі Netflix «Паперовий будинок: феномен».

№1. Серіал провалився

Вперше серіал вийшов на іспанському каналі Antena 3. Перший епізод «La Casa de Papel» зібрав 4,5 мільйона глядачів. Але в міру виходу нових серій кількість глядачів різко скорочувалася. Творці і актори вже визнали, що серіал провалився, коли прийшов Netflix і купив його. Netflix перейменував La Casa de Papel ( «Паперовий будинок») в Money Heist ( «Пограбування банку») і додав трохи реклами. І непередбачувана драма про грабіжників виявилася одним з найбільш вигідних придбань Netflix.

№2. Перший сезон знімався тільки в Мадриді

Незважаючи на те, що «Паперовий будинок» показує різні країни, зйомки першого сезону проходили тільки в Іспанії. Всі іноземні локації були відтворені на знімальному майданчику за допомогою декорацій і комп'ютерних технологій. Тепер, коли Money Heist став популярним, його бюджет помітно зріс.

№3. «Паперовий будинок» став найпопулярнішим серіалом в шести країнах

Money Heist - найпопулярніше шоу Netflix у Франції, Італії, Аргентині, Чилі, Бразилії та Португалії. Величезна армія шанувальників у фільму в Північній Африці, на Близькому Сході і в Туреччині. Так що, говорити, що «Паперовий будинок» популярний - це навіть применшення.

№4. Стівен Кінг і Неймар - в числі фанатів шоу

У міру того як серіал набирав все більшої популярності, все більше знаменитостей надягали червоні комбінезони та маски Сальвадора Далі. Але двома найгучнішими іменами, одержимими шоу, стали автор жахів Стівен Кінг і бразильський футболіст Неймар да Сілва Сантос Жуніор. Неймар навіть знявся в ролі ченця в третій частині другого сезону.

№5. Незважаючи на шалені повороти сюжету, сценарій не пишеться заздалегідь

Напевно головний феномен серіалу, враховуючи наскільки складні плани пограбувань, сценарій не написаний заздалегідь. Серії пишуться прямо під час зйомок. Це зроблено для того, щоб автори могли краще адаптувати напрямок серії в разі якихось непередбачених оригінальних ідей.

Наприклад, в третьому сезоні є серія з спогадами про те, професор (Альваро Морте) вчить студентів виконувати операції в екстрених випадках. Як тільки він дістає мертву свиню, щоб практикуватися, Марсель (Лука Перос), безстрашний кілер, негайно відмовляється. Виявляється, хоч він і вбивця, але ще і активіст захисту прав тварин.