IP-камера, або мережева камера відеоспостереження - основний елемент системи IP-відеоспостереження - відрізняється від аналогової тим, що за допомогою вбудованого декодера перетворює сигнал матриці в цифровий потік. У тому ж, цифровому форматі, зображення відображається на моніторі. Мережева камера hikvision має вбудований IP-сервер, мережевий інтерфейс та підключається безпосередньо до Інтернет мережі.

Переваги мережевих камер відеоспостереження

В першу чергу, IP-камера являє собою закінчений мережевий пристрій і може функціонувати без додаткових засобів архівації та передачі сигналу. Далі - простота в установці, налаштуванні та експлуатації. При наявності мережі з високою пропускною здатністю, можна просто підключити до неї відеокамеру (або додати інші IP-камери до існуючої мережі) не створюючи нову інфраструктуру.

Серед інших переваг IP-відеокамер варто відзначити:

  • здатність працювати на більш високій роздільній здатності, відповідно надавати зображення з більш високою деталізацією;
  • передача даних на будь-які відстані;
  • відсутність подвійної конвертації сигналу;
  • можливість передачі аудіо сигналу по мережі одночасно з відео потоком;
  • можливість передачі потоку з високим стисненням, що дозволяє заощадити місце на цифрових носіях та знизити навантаження, як на канали зв'язку, так і на відео;
  • здатність отримувати підтримку з мережевого кабелю (POE);
  • висока стійкість при передачі сигналу в цифровому форматі, в т.ч. по бездротових мережах;
  • можливість ведення аварійного запису на карту пам'яті при відключенні мережі.

Матриця: CCD і CMOS

В мережевий камері використовується напівпровідникова CCD або CMOS-матриця, яка перетворює падаюче світло в вихідний електричний сигнал. Показник світлочутливості матриці позначає ступінь її реакції на зовнішнє освітлення. Чим менша кількість світлової енергії необхідна для отримання нормального зображення, тим вище світлочутливість матриці. Люкс - стандартна величина для вимірювання освітленості.

CCD-матриці дорожче, але і забезпечують зазвичай кращу якість зображення, ніж CMOS. Висока ціна і обмеження технології в цілому - ще недавно дозволяли виробникам систем відеоспостереження включати CCD-матриці лише в IP-відеокамери стандартного дозволу. Такі матриці забезпечують хорошу передачу кольору, відмінну чутливість, мають широкий динамічний діапазон, можливість установки часу спрацьовування затвора.