У зв’язку з пандемією Covid-19 та карантинними заходами, впровадженими Кабінетом Міністрів України, у Національному авіаційному університеті введено дистанційну форму навчання.
Для студентів та науково-педагогічних працівників НАУ було створено корпоративні акаунти у Google Suite for education для забезпечення кращого дистанційного навчання на платформі Google Classroom. Адміністрацією університету проведено вебінари для студентів та викладачів щодо можливостей платформи. Розроблено покрокові інструкції щодо роботи в G Suite for education, що включає у себе використання багатьох хмарних сервісів (Google Drive, Docs, Sheets, Slides, Forms, Gmail тощо). Наразі Національний авіаційний університет повністю готовий до дистанційного навчання.
За допомогою Google Classroom викладачі надають студентам всю необхідну інформацію: лекційні та практичні матеріали, методичні рекомендації, матеріали для лабораторних робіт та інше, згідно з навчальним планом та розкладом. Також, викладачі широко використовують Google Meet, щоб спілкуватись онлайн зі студентами під час лекційних і практичних занять та проводять онлайн-конференції у Skype.
В цілому, Google Classroom дає можливість швидкого обміну, створення та поширення освітніх матеріалів, листування, написання різного роду текстів та оцінювання роботи студентів у дистанційному режимі. Однією з основних переваг використання цієї платформи для дистанційного навчання у НАУ є те, що використовувати Google Classroom максимально просто і зрозуміло для усіх учасників освітнього процесу. Платформою можна користуватись як з ПК, так і з телефона, чи будь-якого іншого пристрою з доступом до мережі Internet. Ці можливості сприяють ефективній роботі студентів та викладачів.
Щоб зробити систему онлайн-навчання НАУ максимально ефективною та зручною для студентів і викладачів, було проведено анонімне анкетування. За допомогою опитування, кожен студент та науково-педагогічний працівник оцінив якість навчання у НАУ на базі платформи Google Classroom. За результатами опитування більшість університетської спільноти задоволена рівнем організації дистанційної освіти в університеті. Однією з найбільших переваг дистанційного навчання майже 80 % респондентів назвали можливість навчання незалежно від місця і часу та індивідуальний контроль за навчальним процесом.
При покращенні епідеміологічної ситуації, виходячи з рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, адміністрація НАУ розглядає варіант введення змішаної форми навчання. Змішана форма навчання передбачає:
- проведення онлайн-лекцій на базі платформ G Suite for Education та Moodle;
- очне проведення семінарських, практичних, лабораторних занять у аудиторіях із повним дотриманням соціальної дистанції та особистої гігієни.
Якщо рівень зараження зростатиме, освітній процес і надалі проводитиметься виключно у дистанційній формі.