Морепродукти — це цінне джерело білку, вітамінів та мікроелементів для нашого організму. Але найголовніше — це справді смачно! Мало хто відмовиться від порції смажених креветок чи ситного рибного бургера на обід. А дехто навіть полюбляє готувати страви самостійно. Та для цього потрібно знати, як вибрати якісні морепродукти. Тож сьогодні ми підготували для вас список із 10 ознак, які допоможуть відрізнити якісні морепродукти серед безлічі продукції на ринку.

Якими мають бути якісні морепродукти?

Отже, без зайвих слів — повний список ознак, на які варто звертати увагу:

  1. Ясні очі. Перед покупкою риби обов'язково загляньте їй в очі: вони ні в якому разі не мають бути мутними. Якщо очі мають неприродне забарвлення, запали всередину голови чи стали тьмяними — це характерні ознаки того, що продукт почав псуватися І скоро (а може й вже!) став непридатним до вживання.
  2. Дивіться на жабра. Жабра у риби повинні бути рожевими та щільно прилягати до тулуба. І ні в якому разі не сірими, зеленими чи плямистими.
  3. Колір має відповідати природному забарвленню. Без темних плям, неоднорідності та іншого. Єдине виключення — невеликий зелений наліт на мушлях устриць. Це вважається варіантом норми.
  4. Пружна тушка. Надавіть пальцем на морепродукт — він має швидко повертатися в початкову форму. Якщо цього не відбувається, можна запідозрити несвіжість.
  5. Приємний запах. Занадто різкий та специфічний аромат буває лише в деяких видів морепродуктів, й дуже рідко. Норма — це легкий морський запах, без кислинки. 
  6. Устриці та молюски — лише з цільними мушлями. На них не має бути ніяких сколів, тріщин, слідів пошкоджень. Стулки мушель мають бути щільно закритими: це обов'язкове правило.
  7. Восьминіг та кальмар повинні мати гладку та щільну структуру, а також легкий блиск. Радимо обирати їх маленького розміру: такі морепродукти мають більш делікатний та легкий смак.
  8. Крабів варто купувати живими. Саме так ви зможете бути впевненими в їхній якості та свіжості.
  9. Виробник не має приховувати походження морепродуктів.
  10.  Якісні морепродукти не можуть коштувати надто дешево. Це дуже важливо.

Купуйте морепродукти лише в перевірених місцях. Це буде запорукою високої якості.

Де замовити свіжі морепродукти?

Якщо ви хочете поласувати смачними морепродуктами, й приготувати щось смачненьке на вечерю, завжди можете замовити креветки, устриці та мідії з доставкою. Таку послугу пропонують деякі львівські супермаркети та рибні ресторани. Наприклад, Анчоусна: https://anchousnalviv.com.ua/product-category/moreprodukty-ta-molyusky/. Саме тут — найкращий вибір морепродуктів високої якості. А також готових рибних страв. Бажаємо смачного!