Азот є інертним газом, який широко доступний. Повітря, яким ми дихаємо, містить його майже вісім частин із десяти. Через низьку реакційну здатність азот є фактором, який використовується в багатьох галузях промисловості для підтримки та захисту технологічних процесів. На практиці використовуються два способи постачання вантажів до підрозділів з використанням азоту.

Поділ здійснюється зовнішньо та внутрішньо:

а) зовнішній - газ подається споживачам у балонах високого тиску, резервуарах або трубопроводах;

б) внутрішній - передбачає власне задоволення потреб за допомогою генератора азоту.

Ідеальний спосіб стати незалежним від зовнішніх джерел

Використання газу в балонах високого тиску пов'язане з багатьма труднощами та більшими витратами. Економічний стан також враховується у разі поставок трубопроводами або цистернами. В обох випадках необхідна інфраструктура для перенесення та зберігання азоту. Тут фігурує генератор азоту, пропонований на сайті https://www.zelko.ua/uk/vozduhorazdelitelnye-ustanovki/generatory-azota-oxywise, ціна пристрою з лишком компенсує понесені початкові витрати. Генератор азоту дозволяє отримувати необхідну кількість речовин і повністю контролювати весь процес.

Способи одержання азоту в промислових масштабах

У технологічній практиці застосовують три способи отримання азоту для промислових цілей:

1) фракційна перегонка зрідженого повітря - за допомогою фізичних властивостей газів у повітрі відокремлюють від нього кисень та інші гази, температура конденсації яких значно нижча. Чистий азот залишається над зрідженим киснем під час реакції;

2) мембранний метод - розділення газу відбувається на молекулярних ситах, які швидше пропускають гази, що проникають через перешкоду за рахунок меншого розміру молекул. Решту азоту відокремлюють до того, як він почне проходити через сито;

3) адсорбційний метод - технологія адсорбції дозволяє здійснювати безперервний процес виробництва азоту.

Останній спосіб дає можливість отримати достатню кількість речовини і ввести її під відповідним тиском. На цій технології заснована робота генераторів азоту, які є альтернативою екстенсивній логістиці.

Повітря містить близько 78% інертного газу, і його викид з атмосфери є економним і практичним рішенням. У генераторі повітря проходить через адсорбент, який затримує молекули кисню і пропускає азот. Гази відокремлені і можуть бути використані в промислових цілях.