22 тиждень вагітності – це період радості та оптимізму. У цей період ви можете спостерігати підвищення апетиту, що може спричинити набір ваги. Слідкуйте за раціоном та калорійністю їжі, тому що зайва вага може негативно вплинути на перебіг пологів.

На 22-му акушерському тижні вагітності збільшується чутливість грудей, а також частіше хочеться в жіночу кімнату. Відбувається це внаслідок того, що матка створює тиск на сечовий міхур.

Багато жінок стикаються з проблемою розвитку набряків, надмірне накопичення рідини спостерігається у тканинах рук та ніг. Крім того, у вагітних, яких турбують постійні запори, збільшується ризик розвитку геморою. Необхідно постійно контролювати свій стан та самопочуття, а у разі якихось неприємних проявів звернутися до лікаря.

На 22-му тижні вагітності відчуття майбутньої мами по-справжньому особливі, адже наявність вільного простору в матці дозволяє малюкові здійснювати до 200 рухів на добу. Звичайно, ви не можете відчувати їх усі, але малюк дається взнаки частими поштовхами.

Пам'ятайте, що внутрішньоутробний період впливає на його життя. І це значно впливає емоційний статус мами. Тому варто розпочати роботу над психологічним розвитком та формуванням особистості дитини ще в утробі матері. Оточуйте себе позитивними емоціями та реагуйте на все спокійно.

Що відбувається з малюком?

До 22 тижня вагітності вага дитини збільшилася порівняно з попереднім тижнем і становить приблизно 500 грам. За розмірами його можна порівняти з кабачком, лише уявіть!

Щодня малюк стрімко росте і розвивається. У нього формується підшкірна жирова клітковина, яка розгладжує складки на тілі. На голові малюка росте волосся. Воно виконує надзвичайно важливу функцію – утримує речовину, яка покриває шкіру дитини та захищає її від шкідливих факторів, живить корисними речовинами, служить як антисептик.

На 22 тижні вагітності рухи дитини з кожним днем стають активнішими. З розвитком центральної нервової системи та вдосконаленням головного мозку плід може здійснювати контрольовані рухи. Дитина усвідомлено перевертається, крутиться, штовхається і стукає по стінці плаценти. Все це повною мірою відчуває майбутня мати.

На 22-му тижні вагітності двійня вимагає від вас багато уваги. Вам потрібно дати вдвічі більше поживних речовин, що збільшує навантаження на ваш організм. У деяких вагітних двійнят у цей період може спостерігатися надмірна кількість навколоплідної рідини, так зване багатоводдя. Але ретельний контроль свого самопочуття та регулярний огляд у лікаря допоможуть суттєво знизити ризики.