Російські війська продовжують нещадно обстрілювати прифронтові міста, тому жителі змушені шукати собі безпечне місце. Люди можуть виїхати "зеленим коридором", за допомогою волонтерів або спробувати своїм ходом. Однак, їм завжди треба мати напоготові базовий набір речей, необхідних для дороги і спочатку в новому місці.
Звичайно, на вивезення всього нажитого протягом життя часу зазвичай не вистачає. З цієї причини треба орієнтуватися лише на найнеобхідніші атрибути. Для того, щоб мати невелику суму грошей на чорний день, можна спробувати сайт https://holdgroup24.com/luchshie-evropejskie-onlajn-kazino/, який пропонує грати у слоти від провідних розробників із виведенням коштів.
Щоб зрозуміти, які речі необхідні, а які ні, треба використовувати правдиві джерела. Найкраще у цьому питанні допоможе перелік ДСНС. До нього входить все необхідне, щоб на новому місці у людей не виникло жодних труднощів.
Формуємо "тривожну валізу" розумно
Зрозуміло, список речей може змінюватися з урахуванням актуальних цілей людей, які бажають залишити зону бойових дій. Адже це може бути не просто переселення на українську землю, а допустимо переїзд за кордон. У будь-якому випадку загальний список ДСНС включає:
- Оригінали та копії всіх документів, дорогі прикраси та важливі сімейні фото;
- Банківські карти, готівка, дублікати ключів від житла та машини, а також невелике радіо на батарейках;
- Будь-які джерела світла, батарейки та непромокальний годинник;
- Свисток, намет та великий моток скотчу;
- Щодо одягу: треба не забувати про особистий комфорт всієї родини. Повинна бути спідня білизна із запасом, теплий одяг та зручне взуття;
- Засоби особистої гігієни та всю атрибутику для дітей, якщо вони є;
- Посуд із металу на випадок необхідності приготування їжі в польових умовах, плюс тарілки, прилади та чашки на всіх членів сім'ї.
Не варто відштовхуватись від вартості речей при їх упаковці у “тривожну сумку”. Тут найважливіше життя, а габаритні бабусині вази чи сервізи не врятують від обстрілів. Так що краще наголосити на тому, що реально допоможе вижити в складній обстановці.
Щодо документів
Те, що треба мати при собі паспорти та свідоцтво про народження дітей, навіть не обговорюється. Також, якщо сім'я везе вихованця, на нього також мають бути папери. Виїжджаючи на своєму авто, людям треба мати права, страховий поліс та техпаспорт.
Окремо, у разі втрати житла, бажано, щоб у вас були документи на володіння ним. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект про компенсацію за розгромлений житловий фонд. Поки його допрацьовуватимуть, важливо постаратися відновити всі папери у разі їхньої втрати разом із житлом.
Продуктовий набір про всяк випадок також необхідно підготувати, причому врахувати треба порції для кожного члена сім'ї. Сюди можна віднести сухарі та консерви, вода по 3 літри на людину, а також дитяче харчування, памперси та ріжок для маленької дитини. Бережіть себе.