Якщо ви живете в Києві, то певно хоча б раз замовляли суші онлайн. На що звернули свою увагу? Мабуть вам сподобався лосось та морепродукти. А як щодо приправ? Вони відіграють важливу роль у створенні характерного смаку та аромату цієї японської страви. Ось деякі типові приправи для суші:

  1. Соєвий соус – є основною приправою, в яку прийнято занурювати суші перед споживанням. Він надає їм солодкувато–солоного присмаку і може бути використаний для підсмажування риби.
  2. Васабі – гострий зелений гірчичний соус, який часто подають разом із суші. Він додає гостроти страві та чудово підходить до сирої риби.
  3. Імбир маринований –  використовується для очищення смаку, споживається між різними видами ролів.
  4. Унагі–соус – використовується в основному для полиття ролів з жареного вугра. Має солодкуватий смак і може поєднуватися з соєвим соусом, медом, цукром та іншими інгредієнтами.
  5. Майонез (спеціально для суші) – деякі роли, такі як «Філадельфія», можуть містити майонез або соус на основі майонезу, який додає кремоподібності текстурі та більш насиченого смаку загальній страві.
  6. Соус теріякі – ним поливають роли чи сиру рибу, щоб надати їм солодкого соєвого присмаку.
  7. Пікантний соус – містить гострі інгредієнти, щоб надати суші більш оригінального та пікантного смаку.
  8. Соус тарабагано – зазвичай готується на основі соєвого соусу, цитрусового соку та інших інгредієнтів, додає стравам свіжості та кислуватого присмаку.

Кожен з цих соусів може бути використаний для створення різноманітних смакових комбінацій в суші. Вони дозволяють задовольняти смакові уподобання та урізноманітнити страви. Поговоримо більш детально про деякі з них.

Соєвий соус – який буває та з чого готується

Соєвий соус – це традиційний продукт, який користується особливою популярністю в азійській кухні, зокрема китайській, японській та корейській. Це темно–коричнева або чорна рідина з солоним, трошки солодкуватим смаком та приємним ароматом. Основною складовою соєвого соусу є соя, сіль та вода. Інколи виробники для приготування можуть використовувати пшеницю, що впливає на смак і текстуру. Сировину піддають процесу ферментації, де природні бактерії та дріжджі взаємодіють з інгредієнтами, доданими в соус. Процес може тривати від кількох місяців до кількох років.

Існують декілька видів соєвого соусу, в тому числі: світлий і темний, солодкий та гострий. Кожен з них має своє використання. Соєвий соус застосовують як приправу, щоб додати солоного смаку та особливого аромату різноманітним стравам. Він використовується для маринування, підсмажування та для інших цілей. Це невід'ємна частина багатьох азіатських страв, яка підсилює смак інших інгредієнтів. Може використовуватися як основна приправа для суші, смажених та варених страв, маринадів, соусів і супів. Є дуже популярним продуктом і зустрічається в кухнях всього світу.

Васабі: секрети гострої приправи

Васабі – це гострий зелений горіх, який використовується в азіатській кухні, як приправа для суші та інших страв. Він надає їжі гострого пікантного смаку і вираженого аромату. Його часто подають разом із суші або ролами, додають до соусів та маринадів.

Васабі вирощується як багаторічна рослина, і корінь (кореневище) цієї рослини використовується для виготовлення приправи. Аромат васабі яскраво виражений, його ні з чим не сплутаєш. Часто використовується саме як приправа для суші, ним також обмазують контури риби перед скручуванням ролів. Його додають до соусів, супів та інших азіатських страв для гостроти.

Васабі може бути доступним у різних формах, таких як порошок (який потрібно змішувати з водою для отримання пасти), паста у тубі або столовіті, а також у формі порошку, який розсипають безпосередньо на страву. Комбінація васабі з соєвим соусом розцінюється багатьма споживачами, як ідеальна. Васабі дуже гострий, тому його слід обережно дозувати, особливо якщо вперше пробуєте. А яка приправа вам найбільше смакує з ролами від БагатоЛосося?