Яка ванна кімната сьогодні обходиться без дзеркала? Воно стало не тільки функціональним, але і декоративним елементом кожної ванни, адже дозволяє значно змінити вигляд приміщення, розширити простір, надати йому унікальності. Але щоб дзеркало максимально вписувалося в інтер'єр ванної кімнати і мало всі необхідні функціональні якості, необхідно приділити увагу його вибору.

Сьогодні вибір дзеркал для ванних кімнат здатний вразити уяву навіть досвідченого дизайнера. Купити дзеркала у ванну кімнату – непросто, вони настільки різні, що кожен зможе знайти підходящий варіант за розміром, формою і додаткових функцій. Хоч провести їх класифікацію не зовсім легко, ми спробуємо розділити їх на кілька типів.

За розміром дзеркала для ванних кімнат можуть бути:

1)      косметичними, які мають середні параметри і призначені для проведення косметичних процедур;

2)      збільшувальні і панорамні мають набагато більші розміри, і служать не тільки для косметичних процедур, але і для зорового розширення простору.

Що ж стосується форм, то сьогодні у продажу можна зустріти такі дзеркала:

1) квадратні і прямокутні – класика жанру, це найпопулярніший варіант, який сьогодні зустрічається у більшості ванних кімнат;

2) круглі і овальні – також досить поширений варіант, який вносить певну родзинку в простір;

3) дзеркала неправильної форми і фігурні – самі унікальні і оригінальні, вони можуть стати справжньою родзинкою ванної кімнати.

Сьогодні покупець може знайти дзеркало практично будь-якої форми і будь-якого розміру. І навіть якщо у магазинах не було підходящої моделі, то дзеркало з необхідними параметрами можна виготовити на замовлення. Але перш ніж зробити покупку або замовлення, необхідно визначитися, якими розмірами повинно мати дзеркало. Першочергове значення в цьому плані мають, на жаль, не особисті уподобання, а розміри ванної кімнати.

Якщо приміщення не може похвалитися великою площею, то дзеркало неодмінно буде розміщуватися над умивальником. Краще, якщо його ширина не буде більше ширини умивальника, тому заздалегідь потрібно виміряти цей параметр. Але якщо ви зупиняєте свій вибір на круглому або овальному дзеркалі, то тут особливих правил немає, але головне, щоб у підсумку дзеркало виглядало гармонійно і вписувалося в інтер'єр ванної.

Власникам просторих ванних кімнат надається більш широкий вибір, адже можна вибрати дзеркало в повний зріст. Головне, не забувати, що перед дзеркалом має залишатися простір.