Ніхто не хоче, прийшовши зі школи, витрачати час на домашнє завдання. Однак без цього не обійтися – так уже влаштована наша система освіти. Чи є якісь способи спростити цей процес для дитини? Звичайно, давайте розглянемо основні варіанти вирішення проблеми.

Допомога ззовні

Часом дитина не хоче вчити «домашку» через те, що не розуміє предмет. У цьому випадку, дійсно, впоратися з завданнями неймовірно складно. Найбільш правильним рішенням буде в цьому випадку підтягти чадо по предмету. Найміть репетитора – він позаймається з дитиною, допоможе їй з виконанням домашньої роботи. Побачите, через пару тижнів, дитина почне вчитися краще, і не буде страждати над домашнім завданням. Де знайти викладача? З цим вам допоможе репетиторська компанія букі – тут можна знайти репетитора з будь-якого предмету.

Правильно розподіліть час

Тривалість роботи над домашнім завданням повинна визначатися віковими психофізіологічними особливостями дитини. Для першокласника достатньо 45 хвилин, для другого класу 60 хвилин, третьокласник можна вчитися дома до 1,5 годин, в середній школі з 6 - 8 клас буде потрібно 2,5 години, а для старшокласників з 9 - 11 клас потрібно 3 години. Це оптимальна тривалість, яку можна збільшувати, якщо існує така необхідність, але при цьому необхідно враховувати 20 - 30 хвилин на відпочинок. Для додаткових занять з математики потрібно не більше 40 хвилин, а для позакласного читання – не більш години.

Забезпечуємо умови

Для того щоб дитина добре виконувала своє домашнє завдання, потрібно забезпечити їй всі необхідні умови. У них входять: облаштування робочого місця, складання денного розпорядку, визначення місця, де будуть лежати всі необхідні для роботи речі. У тому випадку, якщо всі належні умови для школяра були організовані, починаючи з першого класу, то у нього до найстарших класів збережеться звичка до виконання щоденного домашнього завдання. Варто йому сісти на своє робоче місце і дістати все необхідне, як у нього досить скоро виникає робочий настрій для виконання всіх заданих домашніх вправ.

Правильно розподіляємо завдання

Дуже важливо навчити дитину уважно знайомитися з умовами завдання, перш ніж починати його виконувати, виділяти найскладніші і неясні моменти в процесі вирішення. Після того, як діти навчаться діяти за такою схемою, то їм буде набагато легше правильно спланувати, як і в якому порядку потрібно виконувати завдання. Учні молодших класів можуть здійснювати помилку, намагаючись спершу виконати всі письмові вправи, а потім тільки почати вивчення правил, на яких ці вправи засновані.

Для того, щоб зуміти правильно вказати своїй дитині, з яких завдань слід починати – з легких або важких, потрібно попередньо провести спостереження за тим, наскільки швидко школяр втомлюється і як скоро здатний підключитися до роботи. У разі, якщо дитина швидко включається у виконання завдання і швидко втрачає інтерес, краще буде спробувати почати з важких завдань. А якщо, навпаки, відбувається довгий розгойдування, а потім поступове збільшення ефективності, то в такому випадку школяреві краще почати виконувати роботу з легких завдань.

Плануємо день

Дітям варто навчитися контролювати і правильно розраховувати свій час, так само, як і дорослим. Навчальний день школяра необхідно розпланувати, включити в них заняття з репетиторами, позашкільне читання, виконання заданої домашньої роботи і підготовку до підсумкових контрольних робіт. Ступінь вміння себе контролювати залежить від психологічних особистісних особливостей дитини. У той час як учням молодших класів ще може бути допустимо бути незібраними в плані внутрішньої дисципліни, то учням в старших класах необхідно володіти навичками самоконтролю за допомогою різних засобів і схем.