Співробітники фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг» проводять як геологічні, так і геодезичні роботи. На сайті компанії geotop.com.ua дослідження ґрунтів та інші види робіт описані детально, що дає можливість замовнику ознайомитись с усіма послугами, які надає наша організація. Чому варто співпрацювати саме з нами? Ми співпрацюємо тільки з кваліфікованими спеціалістами, які можуть виконати необхідні роботи швидко та якісно. Для отримання достовірного результату використовується сучасна апаратура, яка проходить щорічну перевірку. Наші співробітники також створюють технічну документацію, яка знадобиться для отримання дозволу на початок будівництва.

Саме тому геодезія та геологія земельної ділянки часто вивчаються одночасно. Геодезичні роботи на території дають можливість отримати топографічну карту місцевості. Вона містить відомості про всі інженерні та природні споруди. Така карта має бути і в геологічному звіті, оскільки на ній позначають розташування свердловин. Окрім того, одночасне вивчення території дозволяє зменшити витрати, оскільки співробітникам не треба декілька разів їхати на об’єкт спостережень. Своєчасно виконані роботи дозволять швидко створити надійний проект, в якому будуть передбачені усі нюанси. Під час досліджень прискіпливо вивчають рельєф та його особливості. Це питання розглядають і геодезисти, і геологи. Наявність западин та пагорбів, схилів та нерівностей – все це ускладнює процес створення проекту і вимагає додаткових досліджень.

Деякі геологічні процеси також відбиваються на поверхні і про їх наявність можна зробити висновок ще під час ознайомлення з місцевістю. Так, просідання порід зазвичай відбувається нерівномірно і тому на поверхні з’являються тріщини різного розміру. Вони можуть проявлятися на асфальті, або на стінах існуючих будинків. Просідання ґрунту є доволі небезпечним, тому варто своєчасно реагувати на його прояви. Оскільки осідання є неоднорідним і його розмір змінюється по площі, фундаменти споруд починають деформуватись. Розрахувати його розмір дозволяє геологія ділянки, яку мають визначати професіонали. Такі ж проблеми виникають з комунікаційними системами. Під час просідання товщі система може деформуватись.

Якщо це стосується водопроводу або каналізації це може спричинити підтоплення місцевості. Саме тому важливо своєчасно захистити територію від негативних процесів в товщі порід та блокувати їх розвиток. Наші співробітники після виконання усього комплексу досліджень видають технічну документацію. Оскільки фірма має державну ліцензію на вивчення геології та геодезії, усі документи мають юридичну силу та можуть бути надані до державних установ. Це дозволить без зайвих проблем отримати дозвіл на початок будівельних робіт, провести необхідні розрахунки та розробити додаткові заходи по захисту споруди в подальшому, під час будівництва та експлуатації. Саме тому геологія має визначатись при проектуванні будь-якого об’єкту.

Дослідження ґрунтів за допомогою буріння

Щоб визначити вартість геологічних вишукувань спеціалісти враховують різні чинники:

  • Розмір споруди.
  • Площу ділянки.
  • Особливості рельєфу.
  • Кількість свердловин.
  • Кількість зразків та ін.

В першу чергу виконується вивчення місцевості. Це дозволяє визначити місця розташування свердловин, з яких будуть відібрані зразки порід. Бурові роботи – це невід’ємна частина геологічних досліджень. Без їх проведення неможливо визначити особливості геологічної товщі та з’ясувати розріз. Буріння виконується не тільки для потреб інженерної геології, а й для визначення місцезнаходження геологорозвідувальних виробок. Вони можуть створюватись для пошуку корисних копалин або для видобутку будівельного матеріалу. Такі виробки потребують постійного нагляду кваліфікованих спеціалістів, які зможуть спостерігати за їх станом, своєчасно відбирати зразки, контролювати питання безпеки та доцільності розробки родовища. В цьому разі геологія земельної ділянки вивчається с точки зору використання ґрунтів у промислових цілях.

Буріння дозволяє отримати зразки порід з різної глибини. Якщо мова йде про будівництво невеликого котеджу, то для цього знадобиться лише дві-три виробки з невеликою глибиною. Для багатоповерхового будинку розвідувальні свердловини занурюють глибше, для більш детального вивчення порід. При створенні промислового об’єкту геологія земельної ділянки та геодезія доповнюються вивченням екології. Такий комплексний підхід дозволяє своєчасно вирішити усі питання і отримати необхідні документи.

Лабораторні аналізи проводять для зразків ґрунту та води, якщо в розрізі є водоносний горизонт. Кожний зразок випробовують згідно встановленим методикам, які дозволяють визначити його міцність, с зовнішньому впливу та ін. У звіті відмічають характеристики місцевості, результати випробовувань та висновки спеціалістів. Окрім того геологія земельної ділянки може визначатись для вирішення сільськогосподарських питань. Для цього проби відбирають з верхніх шарів, які в першу чергу використовуються у господарстві. Кожне питання, пов’язане з дослідженням порід розглядається окремо, оскільки в залежності від мети обирається методика та апаратура, необхідна для отримання якісного результату.