• Головна
  • Очереди и обстрелы вызывают наибольшую тревогу у пересекающих блокпосты в Донбассе
13:23, 6 січня 2017 р.

Очереди и обстрелы вызывают наибольшую тревогу у пересекающих блокпосты в Донбассе

Общественная организация «Фундация.101» подвела итоги опроса граждан на линии соприкосновения, которые пересекали контрольные пункты въезда-выезда в декабре 2016 года.

Во время анкетирования граждан, проводимого в рамках собственной инициативы «Прифронтовая инспекция», было опрошено 2695 человек на всех КПВВ в Донецкой и Луганской областях.

Соединив полученные показатели на КПВВ «Майорское», «Марьинка», «Новотроицкое», «Гнутово» и «Станица Луганская», оказалось, что основные причины обеспокоенности людей в прошедшие месяцы — большие очереди, обстрелы, условия ожидания и обстрелы — потеряли от 2% до 9%. Так, наличие значительных пассажиро-транспортных скоплений беспокоила в декабре 78% респондентов против 81% в ноябре (разница составила 3%).

Возможность попасть под обстрелы в декабре пугала 47% против 55% в ноябре (разница — в 8%). Условия ожидания в очередях в декабре были неприемлемыми для 26% против 37% в ноябре (разница — 9%). А заминировании обочин в декабре волновало 7% опрошенных против 9% в ноябре (разница — в 2%).

Среди главных причин, которые стимулировали людей пересекать линию разграничения на востоке Украины через контрольные пункты въезда-выезда в декабре 2016 года, остаются посещения родственников, совершение покупок и снятие наличных.

В декабрьском анкетировании посещения родственников и совершения покупок отметили по 38% респондентов. Однако при одинаково набранных показателях, если брать во внимание опрос в ноябре, «посещение родственников» потеряло 3%, тогда как осуществление покупок, наоборот, набрало 3%. Достаточно существенное количество процентов (6%) в декабре потерял пункт «снятие наличных», который выбрали 27%, хотя в предыдущем месяце было 32%.

С четвертого по шестое место в перечне причин, по которым граждане проходят мимо КПВВ в сторону неподконтрольной или подконтрольной территории, разместились решения проблем с документами, работа и посещение собственности. Реже в декабре, чем в ноябре, люди выделяли посещения собственности — 9% против 13% (разница — в 4%). Проблемы с документами назвали 13% в декабре против 15% в ноябре (разница — в 2%). Пункт «работа» в декабре потерял меньше, сравнивая с показателями ноября, — 9% против 10%.

Отдельно заметим, начиная с сентября, каждый месяц мы фиксируем тенденцию к снижению среди путешествующих машиной, кто не смог пересечь линию соприкосновения из-за очереди. В декабре этот показатель достиг 8%, хотя в сентябре достигал 23%.

Опрос граждан на КПВВ проходил в период с 1 по 31 декабря 2016 года.

Опитування громадян на КПВВ у грудні

Опитування громадян на КПВВ у грудні

Громадська організація «Фундація.101» підвела підсумки опитування громадян на лінії зіткнення, які перетинали контрольні пункти в’їзду-виїзду в грудні 2016 року. Під час анкетування громадян, що проводилося в рамках власної ініціативи «Прифронтова інспекція», було опитано 2695 осіб на всіх КПВВ у Донецькій та Луганській областях.

Згуртувавши отримані показники на КПВВ «Майорське», «Мар’їнка», «Новотроїцьке», «Гнутове» і «Станиця Луганська», виявилося, що основні причини стурбованості людей минулих місяців — великі черги, обстріли, умови очікування та обстріли — втратили від 2% до 9%. Так, наявність значних пасажиро-транспортних скупчень турбувала в грудні 78% респондентів проти 81% у листопаді (різниця склала 3%). Можливість потрапити під обстріли в грудні лякала 47% проти 55% у листопаді (різниця — у 8%). Умови очікування в чергах у грудні були неприйнятними для 26% проти 37% у листопаді (різниця — у 9%). А замінування узбіч у грудні хвилювало 7% опитуваних проти 9% у листопаді (різниця — у 2%).

Серед головних причин, які стимулювали людей перетинати лінію розмежування на сході України через контрольні пункти в’їзду-виїзду в грудні 2016 року, залишаються відвідування родичів, здійснення покупок і зняття готівки. В грудневому анкетуванні відвідування родичів і здійснення покупок відзначили по 38% респондентів. Однак при однаково набраних показниках, якщо брати до уваги опитування в листопаді, «відвідування родичів» втратило 3%, тоді як здійснення покупок, навпаки, набрало 3%. Досить суттєву кількість відсотків (6%) у грудні втратив пункт «зняття готівки», який обрали 27%, хоча попереднього місяця було 32%.

З четвертого по шосте місце в переліку причин, через які громадяни проходять повз КПВВ убік непідконтрольної чи підконтрольної території, розмістилися вирішення проблем з документами, робота і відвідування власності. Рідше у грудні, аніж у листопаді, люди виокремлювали відвідування власності — 9% проти 13% (різниця — у 4%). Проблеми з документами назвали 13% у грудні проти 15% у листопаді (різниця — у 2%). Пункт «робота» у грудні втратив найменше, порівнюючи з показниками листопада, — 9% проти 10%.

Окремо зауважимо, починаючи від вересня, кожного місяця ми фіксуємо тенденцію до зниження серед подорожуючих машиною, хто не зміг перетнути лінію зіткнення через черги. У грудні цей показник досяг 8%, хоча у вересні сягав 23%.

Опитування громадян на КПВВ охопило період з 1 по 31 грудня 2016 року.

Опитування громадян на КПВВ у грудні

Опитування громадян на КПВВ у грудні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блокпосты #Донбасс #очередь #обстрелы #Фундация101
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...