• Головна
  • Маріуполь стає інноваційним завдяки ПриватБанку
Новини компаній
11:00, 1 вересня 2019 р.

Маріуполь стає інноваційним завдяки ПриватБанку

Новини компаній

Вже два роки у муніципальному громадському транспорті Маріуполя працює система безготівкової оплати за проїзд. Місто, одне з перших в Україні, запровадило транспортне рішення ПриватБанку. Так, щоб розрахуватися у трамваї, тролейбусі чи автобусі там не потрібно шукати готівку, розмінювати дрібні купюри, передавати “за проїзд”, очікувати решту. Достатньо мати банківську картку та смартфон. За кілька секунд у застосунку Приват24 відсканувати стікер з QR-кодом, вибрати картку і оплатити. Кондуктору пред’являти квиток прямо у смартфоні.

“Пасажири все активніше використовують такий спосіб оплати, - розповідає кондуктор МТТУ Лариса Коваленко. - Спочатку це була, переважно, молодь. Зараз із електронним квитком зустрічаються навіть пасажири поважного віку. Щоб було зрозуміло, із січня по серпень кількість таких квитків зросла у два рази. Якщо у цифрах, то щоденно через QR-код на початку року розраховувалися 150 пасажирів, зараз у середньому 300. Це зручно і пасажирам, і кондукторам. Ми не маємо “головного болю” із готівкою. І ще важливо, що наша транспортна компанія не вкладала у проект жодної копійки. Все, що було потрібно - роздрукувати та розклеїти стікери по машинах. Це зробив ПриватБанк”.

Маріуполь стає інноваційним завдяки ПриватБанку, фото-3

Але ПриватБанк не зупиняється на досягнутому. Він пропонує маріупольцям вдосконалену послугу. Відтепер так само у Приват24 через QR-код можна придбати проїзний квиток.

“Це набагато зручніше, - пояснює керівник напрямку платежів та переказів Східного РУ ПриватБанку Андрій Житников. - Скануючи QR-код у громадському транспорті Маріуполя, тепер можна оплатити не разовий квиток, а проїзний на певний час. Причому доступна функція обрання пільгових квитків - шкільного або студентського. Такий проїзний буде завжди у вашому смартфоні і з ним не потрібно кожного разу повторювати процедуру оплати разових квитків”.

Оплата у Приват24 через QR-код або купівля проїзного не передбачає жодних комісій. Тобто, електронні квитки громадського транспорту для пасажира будуть коштувати так само, як і звичайні паперові. З початку року у Маріуполі із допомогою QR-коду проїзд оплатили 50 тисяч пасажирів.

На цьому фоні інновації впроваджує і сама транспортна компанія МТТУ. Тут розробили і впровадили мобільний застосунок martrans.gov.ua/. Завдяки ньому пасажири прямо у смартфоні у реальному часі можуть бачити - який транспорт знаходиться на маршруті, на якій відстані машини від зупинок, хвилини його очікування. А також розрахувати та спланувати певний зручний маршрут.

Оновлення рухомого складу міського громадського транспорту та впровадження безготівкової системи оплати проїзду виводять Маріуполь у ряд сучасних інноваційних міст України. Електронний багаторазовий проїзний - це ще один крок на цьому шляху. Доречі, у Львові та Дніпрі пасажири щомісяця купують у середньому по 1,5 та 3,5 тисячі багаторазових проїзних електронних квитків відповідно. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...