Українські хакери зламали пошту помічника Суркова

У кіберпросторі немає мирних договорів, меж і Мінських угод. Після зміни в Україні Президента інформаційна і віртуальна агресія Російської Федерації проти України зовсім не ослабла, а навпаки, знайшла новий курс відповідно до сучасних трендів.

Ми - члени проекту «Кіб.орг», українські хактивісти, за власною ініціативою беремо на себе функції захисту держави в інформаційному і кіберпросторі спільно з іншими волонтерськими рухами. Спробуємо організувати ряд ефективних ініціатив зі збору інформації, аналізу, ідентифікації та протидії ворожому впливу. Ми продовжимо почату справу легендарними учасниками Українського кіберальянса важливою добровольчою роботою в інформаційному просторі. Будемо це робити незважаючи на те, що в такий важкий час уряд України замість підтримки волонтерських ініціатив вдається до невиправданого переслідування і утиску прав їх окремих учасників.

Сьогодні ми хочемо розповісти, як на тлі поширення коронавірусу в світі, уряд РФ використовує свої інформаційні підходи по маніпулюванню свідомістю своїх громадян і введенню в оману іноземних держав.

Йтиметься про дамп електронної пошти громадянина РФ - Рапопорта Бориса Яковича, який майже 10 років працював безпосередньо під керівництвом Суркова, в пресі його також називали куратором Новоросії. Свій гучний і несподіваний відхід з управління президента з соціально-економічного співробітництва з державами СНД, Абхазією і Південною Осетією в кінці 2014 року він публічно пояснював станом здоров'я.

1589791787Рапопорт.jpg

Рапопорт Б.Я.

Після перерви він повернувся на державну службу, в даний час є заступником начальника управління президента щодо забезпечення діяльності держради РФ. З приймальні його начальника - Харічева Олександра Дмитровича, в пошті йде інтенсивний обмін документами.

1589791818Харичев.jpg

Харичев А.Д.

Безпосередньо на Рапопорта працює Соколова Катерина Микитівна, керівник Департаменту стратегічних досліджень і прогнозування Експертного інституту соціальних досліджень (ЕІСІ), к.п.н., +7 (916) 6043329, sokolova@eisr.ru. Вона готує документи, довідки, презентації.

1589791858Соколова Екатерина Никитична 1.jpg

Соколова Е.Н.

У пошті зустрічаються й інші політтехнологи, наприклад досвід Іспанії і Португалії по коронавірусу узагальнює Кузнецов Гліб Сергійович, член ради директорів і керівник експертної ради ЕІСІ.

1589791888Кузнецов Глеб Сергеевич 1.jpg

Кузнецов Г.С.

Соціологічними дослідженнями займається Макаренко Борис Ігорович, завідувач кафедри Центру політичних технологій Вищої школи економіки.

1589792803Макаренко Борис Игоревич.jpg

Рапопорт займається виборами, курує обрання кандидатів від партії влади в Примор'ї і Санкт-Петербурзі, а з кінця 2019 року активно працює над організацією голосування за зміни до конституції РФ, що де-факто є узурпацією влади нинішнім президентом. Працює Рапопорт на Сергія Кирієнка, до виступів якого пишуть тези, готують аналітичні матеріали та довідки.

Починаючи з середини березня в регулярному огляді проблем і ризиків, що є одним з робочих документів, з'являється тема коронавіруса як фактора ризику, який може негативно вплинути на голосування за зміни до конституції.

[2020-03-16 Проблемы и риски].

19 березня політтехнологи стурбовані своїм висновком, що Путін погано виглядає на тлі лідерів західних країн, які приймають рішучі заходи, особисто беруть участь в нарадах по COVID-19 і багато виступають в ЗМІ та соціальних мережах.

Цитата:

Обращения к нациям: риск негативного сравнения Путина с лидерами западных стран на фоне распространения коронавируса

В период с конца февраля по середину марта ведущие лидеры западных стран выступили с публичным обращением к гражданам от 2 до 4 раз. Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон дает ежедневные брифинги с 16 марта. На фоне международного опыта возникает риск обвинений в адрес Президента России в сокрытии информации о распространении вируса, либо в недостаточном внимании к проблеме. Президент США Дональд Трамп комментирует информацию о коронавирусе с января на публичных мероприятиях и в Twitter. В настоящий момент Трамп каждый день выступает по теме перед журналистами. 

[2020-03-19 Проблемы и риски]

Проведене соціологічне дослідження показує, що фактор вірусу здійснює на громадян досить великий вплив, тому приймається рішення використовувати його при підготовці населення до голосування за зміни до Конституції.

Пишуть технічне завдання для інформаційних каналів, в якому задають жорстку військову риторику і прописують чіткі рекомендації, аж до сюжетів. ЗМІ повинні відображати життя? Ну що ви, для лихих кремлівських технологів це застаріле поняття, у них засоби масової дезінформації активно формують порядок денний населення. Вчора треба було показувати як зміни до конституції зроблять життя кращим - будь ласка. Сьогодні треба давати військові зведення з коронавірусного фронту - і тут пропагандисти з журналістськими корочками готові до дії. Але при цьому медикам і журналістам дана команда ні в якому разі не говорити про реальні масштаби хворих, а також померлих людей. Зараз влада Росії показує в 5 разів менше хворих ніж в США! Судячи з усього, тестують на захворювання тільки у великих містах, а про велику кількість хворих свідчать численні відео в Ютубі самих росіян про введення власне в ці великі міста військових частин з бронетехнікою - напевно побоюються непокори простого народу, якщо ситуація з хворими зовсім вийде з під контролю.

Цитата:

Репортажи с мест по сюжету коронавируса должны напоминать репортажи с мест ведения боевых действий, причем в большинстве своём не из Москвы и Санкт-Петербурга. Вот корреспондент вместе с врачами в защитной одежде едет с врачами по вызову к больному, позвонившему в скорую где-нибудь под Саратовом. Тут не подтвердилось. Там принято решение о госпитализации. Вот губернатором или мэром (местным представителем оперштаба, санитарным врачом области и т.п.) разбирается сигнал о невыезде скорой к больному с «похожими симптомами». Выясняется, что это грипп или что вызова не было (фейк или ошибка). Или что не хватает скорых, изоляторов в местных больницах, тут же идет запрос на перевозку людей с симптомами в другой населенный пункт. Кому-то — благодарность, кого-то снимают с должности. 

[2020-03-21 Анти-паника]

25 березня Путін виступає зі зверненням до населення РФ з приводу коронавірусної кризи. У дампі пошти Б.Рапопорта ми знаходимо план таргетування його виступу і чітко прописані тези для коментування цього звернення. У розвиток нашої публікації рекомендуємо проаналізувати виступи російських публічних персон в аспекті відповідності заявленим тезам. Ми цього робити не будемо, оскільки ця проблематика лежить за межами наших досліджень.

[2020-03-25 Тезисы для комментирования обращения Путина]

Перекласти відповідальність на регіональну владу радять кремлівські аналітики. І дійсно, це було реалізовано, широко висвітлювалося в медіа.

15897921012020-03-27 Проблемы и риски.jpg

[2020-03-27 Проблемы и риски]

У матеріалах дампа пошти Б.Рапопорта постійно зустрічається планування тез для виступів різних спікерів - журналістів, політиків, артистів та інших. Наприклад, 28 березня в довідці про хід підготовки до голосування, яку готують Кирієнку, йдеться про те, що заявить Л.Рошаль через 3 дня:

цитата:

В части информационной работы и экспертного сопровождения запланировано:

 ...

- в четверг совместно с ОНФ будет выпущена колонка Л.М.Рошаля, продвигающая идею, что решение о назначении даты выборов будет принимать медицинское сообщество. 

1589792153Рошаль.jpg 1589792227Справка для Кириенко.jpg

У довідці для Кирієнко від 02.04.2020 подається звіт про проведену операцію:

В АиФ в соответствии с планом вышло интервью Л.М.Рошаля, продвигающая идею, что решение о назначении даты выборов будут принимать врачи.

1589792257Рошаль 2.jpg

Аналогічно представлені інші кейси, в довідці від 28 березня план, а 2 квітня звіт про реалізацію. Максим Григор'єв, член громадської палати рф, один з експертів ЕІСІ, виступив чітко відповідно до плану.

28.03.2020

1589792287Григорьев 1.jpg

02.04.2020

1589792309Григорьев 2.jpg

Стаття вийшла 1 квітня.

1589792330Григорьев 3.jpg

[2020-03-28 Справка для Кириенко]

Формулюються рекомендації для ЗМІ, блогерів, інфлюенсерів по меседжам, які рекомендує (вимагає -?) поширювати влада. Після чого все ретельно моніториться, особливо телебачення як основний засіб впливу на населення. У записці з аналізу телеконтенту на вихідних 28-29 березня говориться, що тільки 10% від переданих кейсів реалізовані. Однак тут йдеться про конкретні сюжети, які були прописані політтехнологами, їх може бути не багато. А загальні рекомендації ЗМІ витримують, позитивні сюжети переважають, за винятком НТВ та Першого каналу.

1589792370Коронавирус. Картина ТВ.jpg

[2020-03-30 Аналитическая записка]

1 квітня Б.Рапорот пише записку під назвою "П'ять комунікаційних ризиків". Серед названих проблем найбільший інтерес для нашого дослідження представляє маніпулювання моральною стороною того, що відбувається. Якщо ще недавно засобам масової інформації рекомендували критично висвітлювати карантинні зусилля інших країн, щоб на їхньому тлі російська влада виглядала виграшно, то тепер, коли стало вигідно, замовляються нові тренди:

Прекращение шельмования Запада, а наоборот демонстрация эффективности предпринимаемых там карантинных мер (пусть и с запозданием, и с большими жертвами). 

15897924055 коммуникационных рисков 1.jpg

[2020-04-01 Пять коммуникационных рисков]

Також для відбілювання російської влади пропонується використовувати негатив по відношенню до Білорусі.

1589792435Рекомендации для ТВ 1.jpg

[2020-04-07 Рекомендации для ТВ]

Цікаво спостерігати як кремлівські технологи розпоряджаються медіа і людьми в повній впевненості в їх підпорядкуванні. Наприклад, у відповідь на публікацію агентства «Bloomberg» про накопичення владою Росії резервів на сотні мільярдів доларів через побоювання, що ціни на нафту будуть залишатися низькими, в той час як інші країни виділяють значні суми на підтримку економіки, пропонується:

Выпустить в медиа группу лояльных инвестбанкиров и экономистов и представителей крупных финансовых групп – например Фонда прямых инвестиций и пр.

15897924602020-04-08 Блумберг.jpg

[2020-04-08 Блумберг]

Ми бачимо, що Кремль тисне не тільки на журналістів і медійних суб'єктів, але і на політичні партії. Так, після публікації російського співака Шнурова (в Чистилищі) в особистому Instagram критичних віршів про Путіна-обнуліна, половежців і половців, що розглядається кремлівцями як ризик, планується наїзд на партію, членом якої є Шнуров.

15897924962020-04-09 Шнуров 1.jpg 15897924972020-04-09 Шнуров 2.jpg

[2020-04-09-1 Шнуров]

У довідці від 9 квітня прописані суворі рекомендації про необхідність демонструвати позитив, робити акцент на лікарях і оголосити мораторій на невигідні для влади теми.

15897925292020-04-09 КОРОНАВИРУС.  ТЕМЫ ИТОГОВЫХ ПРОГРАММ 1.jpg

[2020-04-09-2 КОРОНАВИРУС. ТЕМЫ ИТОГОВЫХ ПРОГРАММ]

Всі матеріали про коронавірус з дампа Б.Рапопорта:

[коронавірус-в-РФ]

Таким чином, аналіз дампа пошти кремлівського чиновника Бориса Рапопорта показує, що тема пандемії в РФ активно використовується для досягнення політичних цілей. Роботу команди, яка безпосередньо займалася підготовкою населення до голосування за зміни до конституції, перепрофілювали на коронавірусну тематику. На основі залучення населення в проблему карантину кремлівські технологи готують грунт для майбутніх політичних маніпуляцій. ЗМІ й експертне середовище знаходяться в прямому підпорядкуванні у владних структур і виконують їх рекомендації та розпорядження. Інформація про кількість хворих та померлих носить не реальний, а політичний характер, що говорить про неприпустимість довіри російським офіційним інформаційним джерелам.

хакеры Россия
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
На оккупированной территории Луганской области измененили порядок  регистрации прав на недвижимое имущество, их обременений и предоставления информации по нему. Об этом пишут информ-ресурсы ОРЛО со ссылкой на слова "первого заместителя министра юстиции ЛНР" Анну Авильцеву. Она напомнила, что в мае "правительство приняло постановления, регулирующие отношения в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество и их обременений, которые направлен...
Происшествия
Сегодня, 28 мая, в районе проведения операции Объединенных сил умер командир 1-й отдельной танковой Северской бригады подполковник Юрия Межаков. Об этом сообщается на странице бригады в Фейсбуке. «Остановилось сердце патриота, воина, защитника Отечества ...Он отдал свою жизнь за то, во что верил, чем жил, - за мир и свободу Украины, за достоинство и свободу украинского народа ... Весь личный состав бригады в скорби низко склоняет голову и выражает искренни...
Бизнес
Украинский Forbes, который возобновляет выход после длительного перерыва, впервые в 2016 года составил рейтинг богатейших украинцев. Об этом говорится на сайте Forbes.ru. На первом месте оказался горно-металлургический магнат Ринат Ахметов, чье состояние журнал оценил в $2,8 млрд. «По сравнению с пиковым, 2013-м, годом состояние самого богатого украинца сократилось почти в шесть раз», — отмечает издание. Второе место в списке богатейших украинцев занимает...
Общество
Глава рабочей группы по математическому моделированию проблем, связанных с эпидемией коронавируса, Национальной академии наук Украины Игорь Бровченко заявил, что наше государство прошло пик коронавируса. Он отметил, что под пиком имеется в виду максимальное значение, которого нельзя избежать. Об этом Бровченко сказал в ходе пресс-конференции, сообщает РБК-Украина.  "Мы называем пиком максимальное значение, его нельзя избежать. Если у нас нет пика, то мы им...
Политика
Представитель России в ТКГ в Минске Борис Грызлов прокомментировал возможность пересмотра минских соглашений. По его словам, любые попытки изменить формат переговоров приведут к "непоправимым последствиям". Об этом сообщает ТАСС. Таким образом Грызлов прокомментировал заявление президента Украины Владимира Зеленского. Напомним, во время пресс-конференции Зеленский допустил, что для урегулирования ситуации на Донбассе может быть применен план "В" и "С". "Лю...
Общество
На оккупированной части Луганской области выявлено 393 новых случая заболевания COVID-19. Об этом сообщает так называемое «министерство здравоохранения ЛНР». «По состоянию на 9.00 28 мая всего 393 зарегистрированных и подтвержденных случая инфекции COVID-19 на территории Луганской народной республики», - говорится в сообщении. Согласно проведенным исследованиям 27 мая, выявлено девять новых случаев заболевания COVID-19, выписано с полным выздоровлением и д...
Политика
Состоялось очередное заседание Трехсторонней контактной группы (Украина, Россия, ОБСЕ), которое проходило в формате видеоконференции.В начале встречи украинская делегация подчеркнула необходимость установления бессрочного, безусловного и устойчивого соблюдения режима тишины, сообщает Офис президента.Кроме того, Украина настояла на необходимости обеспечения со стороны российской стороны безусловного и беспрепятственного доступа СММ ОБСЕ для фиксации, в част...
Общество
За прошедшие сутки новых заболеваний COVID-19 в Луганской области не зафиксировано. Три человека выздоровели.За все время исследований на Луганщине это заболевание лабораторно подтверждено у 45 человек, сообщает пресс-служба Луганской ОВГА..Из них выздоровели - 39; лечатся - 6 (1 - в стационаре, 5 - амбулаторно).Заполненность коек в учреждениях здравоохранения, определенных для госпитализации пациентов с подтвержденным случаем COVID-19 - 2,05%.По данным Ми...
Политика
Политику санкций в отношении Российской Федерации необходимо сохранить. При этом диалогу между Евросоюзом и Москвой необходимо придать новые импульсы. Об этом канцлер Германии Ангела Меркель заявила на форуме, организованном Фондом Конрада Аденауэра, передает РБК-Украина. По словам Меркель, нарушения фундаментальных правил международного права необходимо называть своими именами. Поэтому политика санкций будет сохраняться, пока не будет прогресса в решении...