• Главная
  • Захоплюючі факти про кредити: як кредити змінили світ
Новости компаний
12:00, 9 сентября

Захоплюючі факти про кредити: як кредити змінили світ

Новости компаний

Хочете пізнати історію людства – почитайте про розвиток кредитів. Найчастіше саме кредити ставали рушійним важелем економічного прогресу. Не вірите? Ось 5 фактів про кредити, які змінили світ.

Банки появилися завдяки позикам

Концепція банків виникла ще у далекій Месопотамії понад 5 тис. років тому. Переважно цю функцію виконували храми, де зберігалось зерно й дорогоцінне каміння.

Натомість саме слово “банк” пішло від італійського слова “banca” або ж “лава”. В епоху Відродження банківські лавки у Флоренції були вкриті зеленою тканиною, а їхніми власниками були євреї. Вони були єдиним середньовічним народом, якому релігія не забороняла вести кредитну діяльність.

Перші паперові гроші виникли у Китаї в 12 столітті

На початку 12 століття у Китаї почався серйозний дефіцит міді. Щоб уникнути хаосу та анархії, імператор Хієн Цунг випустив перші паперові гроші. Як заявляють знавці з loando.ua, до початку наступного століття вони стали основною формою розрахунку.

До Європи ця новинка прийшла лише у 17 столітті та поклала початок сучасним банкам. Щобільше, стала локомотивом Промислової революції. Тоді банки змогли позичати більше грошей, ніж мали насправді, та почали випускати перші кредитні гроші.

Електронні гроші з'явилися у 1918 році

У 1918 році Федеральний Резервний Банк США провів перший переказ через телеграф. Це вважається відправною точкою в банківських переказах. Проте широкого поширення електронні гроші набули лише у 1972 році.

Тоді Федеральний Резервний Банк США організував автоматичну розрахункову палату. Таким чином він забезпечив комерційні банки США електронною альтернативою обслуговування чеків. В Європі такі системи з‘явились майже одночасно, проте масового вжитку набули нещодавно. Однією з причин стало зниження цін на комп'ютери та масове користування смартфонами. Тож тепер отримати гроші онлайн може абсолютно кожен.

Кредитні бюро виникли через спостережливість

Річ у тім, що у 30-х роках 19 століття манхеттенець Льюїс Теппен допомагав своєму братові з обслуговуванням кредитів. Згодом він зрозумів, що інформація про сплату кредитів може бути корисною багатьом кредиторам.

У 1841 році Теппен відкрив The Mercantile Agency у Нью-Йорку. Це був перший прототип Бюро кредитних історій. Він збирав інформацію про платоспроможність та перспективи місцевого бізнесу. А у 1933 році його підприємство злилося з компанією Bradstreet. Так народилася провідна американська інформаційна компанія по кредитах Dun&Bradstreet.

Індустрія кредитних карток почала розвиватись в 1930-х

В 30-ті роки 20 століття нафтові компанії та мережі готелів США почали випускати кредитні картки для своїх клієнтів. Користуватись ними можна було лише на заправках та в готелях мережі. Як правило, вони виготовлялися з картону.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...