• Головна
  • Вчера комиссия решала, что делать с домом №12 по улице Коцюбинского (укр.)
15:30, 22 липня 2009 р.

Вчера комиссия решала, что делать с домом №12 по улице Коцюбинского (укр.)

21 липня відбулось засідання Луганської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто ситуацію, що склалася навколо житлового будинку № 12 по вулиці Коцюбинського. У зв'язку з будівництвом поряд з житловим будинком виникла загроза критичного погіршення технічного стану споруди, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації. У засіданні комісії взяли участь заступник Луганського міського голови Віктор Пронін, головний інженер ТОВ "Віллон" Олександр Ватулін, заступник директора, завідувач лабораторії Луганської філії Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Михайло Волошко, заступник начальника управління житлово-комунального господарства Луганської міської ради Олександр Гребенюк, начальник відділу з прийняття об'єктів в експлуатацію Луганської міської ради Олена Свєтлічная.

Як зазначив у своєму виступі перший заступник голови комісії, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Луганської міської ради Геннадій Резніков, мешканці квартир житлового будинку по вулиці Коцюбинського, 12 відстежують погіршення технічного стану будівельних конструкцій своїх осель та будинку в цілому починаючи з 2006 року, коли було розпочато будівництво. Рішенням тридцять восьмої сесії четвертого скликання Луганської міської ради ТОВ "Віллон" надана в оренду земельна ділянка за адресою м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 12А для будівництва багатоповерхового житлового будинку. Замовник даного будівництва - ТОВ "Віллон", генеральна підрядна організація - ТОВ "АК АРТ-СТРОЙ". Після початку будівництва у 2006 році, деякий час роботи проводилися повільно або зовсім не проводилися, активне будівництво було поновлене у 2008 році. Наприкінці цього ж року роботи знов були припинені з причини, як пояснюють керівники ТОВ "Віллон" та ТОВ "АК АРТ-СТРОЙ", відсутності фінансування.

Луганською філією Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, на підставі договорів із забудовниками, проводилися обстеження та моніторинг вказаної будівлі. Обстеження проводилося у період початку підготовчих робіт з будівництва та демонтажу монолітної плити. Загальний технічний стан будівельних конструкцій житлового будинку було оцінено як задовільний (2-а категорія технічного стану). З вересня по грудень 2008 року оплата за моніторинг не проводилася і інформація про його результати на адресу замовника не поступала. Згідно інформації ЛФ ДП НДІБК, житловий будинок, про який йдеться, знаходиться у перед аварійному стані та потребує негайного обстеження, підготовки рекомендацій з безпечної експлуатації будівлі, а також негайного вирішення питання щодо подальшого будівництва або консервації незакінченого будівництва у відповідності з діючими нормативними актами.

Питання щодо технічного тану житлового будинку по вул. Коцюбинського, 12 чотири неодноразово розглядалося на службових нарадах. Виконавчими органами Луганської міської ради з цього питання велося активне листування із усіма зацікавленими будівельними організаціями, облдержадміністрацією, наглядовими та правоохоронними органами. Останнім документом, який надійшов до Луганської міської ради 17.07.2009, є лист за підписом головного інженера ТОВ "Віллон" Олександра Ватуліна, в якому йдеться про закінчення розробки проектної документації на консервацію будівництва та укладання договору на виконання цих робіт з ТОВ "ВАГЕР". Згідно цього листа усі роботи з консервації об'єкта буде закінчено до 30 вересня 2009 року.

За підсумками засідання комісія вирішила визнати ситуацію, яка склалася з технічним станом житлового будинку по вулиці Коцюбинського, 12 такою, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації, яка передбачена за кодом 10640 (Руйнування будівель та споруд житлового призначення). Згідно протоколу комісії, товариство з обмеженою відповідальністю "Віллон" зобов'язане терміново поновити здійснення моніторингу технічного стану житлового будинку комунальної власності по вулиці Коцюбинського, 12, підготувати та надати до Луганської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій графік проведення робіт з консервації будівництва. Директору комунального підприємства "Стандарт-Луганськ" в межах своїх повноважень потрібно організувати контроль за технічним станом житлового будинку та його внутрішніх і зовнішніх комунікацій, звернувши особливу увагу на стан каналізаційних мереж. Також сумісно з ТОВ "Віллон" та ЛФ ДП НДІБК забезпечити інформування мешканців житлового будинку, про який йдеться, відносно результатів моніторингу його технічного стану, провести загальні збори з мешканцями з метою доведення до них інформації про прийняті комісією рішення відносно ситуації, що склалася з їх будинком.

Відокремленому підрозділу "Луганське управління ТОВ „Луганськвода" провести обстеження каналізаційних мереж, що прокладені в районі житлового будинку, та надати акт по результатах цього обстеження до Луганської міської комісії з питань ТЕБ та НС.

Луганській філії Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій на підставі результатів моніторингу технічного стану підготувати та надати до Луганської міської комісії з питань ТЕБ та НС висновок про технічний стан будівельних конструкцій житлового будинку по вулиці Коцюбинського, 12.

У протоколі також зазначено, що буде направлено звернення до Державного архітектурно-будівельного контролю в Луганській області з пропозицією щодо проведення ретельних позапланових перевірок відносно додержання вимог діючих нормативних актів при виконанні робіт з консервації будівництва об'єкта, розташованого поблизу житлового будинку по вулиці Коцюбинського, 12. Відділу Луганської міської ради з питань надзвичайних ситуацій належить надати копію цього протоколу до прокуратури міста Луганська. Контроль за виконанням рішення комісії покладено на відділ з прийняття об'єктів в експлуатацію Луганської міської ради та відділ Луганської міської ради з питань надзвичайних ситуацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...