• Головна
  • Керамічні коронки на зуби - правильний вибір для ідеальної посмішки
Новини компаній
08:11, 15 березня

Керамічні коронки на зуби - правильний вибір для ідеальної посмішки

Новини компаній

Колись люди не могли обирати коронки із різних матеріалів. Тому вони були змушені носити такі, що сильно виділялися серед своїх «сусідів». А це псувало привабливість посмішки. Раніше протези для зубів виготовляли лише із металу. Вони виглядати неприродно у ротовій порожнині та викликали цим дискомфорт у власників. Та зараз пацієнти мають більший вибір серед матеріалів.

Керамічні коронки - це один із сучасних варіантів протезування. Їх використовують при руйнуванні зуба більше, ніж на 40%. Вони виглядають натурально, що їх не відрізнити від «рідних». Також вони виконують всі функції не гірше природних зубів. Звісно, що ціна керамічних коронок більша ніж з металу, але вони суттєво відрізняються за естетичними показниками.

Ці коронки є цільнокерамічні, тобто їх виготовляють повністю з кераміки. Вони складаються з делісикат літію та композитних матеріалів. Тому існує 2 типи коронок: EmPress та E-Max. E-Max використовують для реставрування молярів і премолярів. А EmPress встановлюють на фронтальні зуби. До їх складу додають кристали лейциту. Але найпопулярнішими є E-Max, тому що вони є ще міцнішими.

Керамічні коронки на зуби - правильний вибір для ідеальної посмішки, фото-1

Коли потрібна керамічна коронка на зуб

Коронки повертають зруйнованому зубу функції здорового та приховують різні дефекти. Також вони продовжують життя пошкодженого зуба і захищають сусідні від зміщення. Переважно на фронтальні і жувальні зуби встановлюють протези із різних матеріалів.

Найчастіше «ковпаки» з кераміки встановлюють на фронтальні зуби. Адже їхній колір максимально схожий до кольору натуральних зубів. Також такий матеріал дозволяє виготовити із нього зуб будь-якої потрібної форми. Це гарантує, що пацієнт не відчуватиме дискомфорту при носінні. Переваги кераміки такі:

  • не викликає алергії;
  • виглядає як «рідний» зуб людини;
  • не викликає неприємних відчуттів при вживанні холодної чи гарячої їжі.

Тому можна гарантувати, що таке протезування підходить всім.

Як встановлюють керамічні коронки на зуби

Процедура встановлення практично однакова для всіх різновидів коронок. Але кожен вид має свої особливості. Є два варіанти встановлення керамічних протезів. У першому варіанті треба прийти на консультацію до лікаря. Він продіагностує відповідними методами ротову порожнину. На цьому етапі лікар зробить силіконовий зліпок, щоб далі визначитись із типом коронки за допомогою комп’ютерного моделювання. Далі лікар підготує пошкоджені ділянки зуба. Зніме точний відбиток зубів, який передають в лабораторію. Там виготовляють новий керамічний зуб. Коли він буде готовий, лікар спершу приміряє його. Якщо все буде гаразд, то його встановлять на стоматологічний цемент. Через місяць варто ще раз прийти на огляд.

Другий варіант встановлення керамічних коронок для зубів застосовується при серйозніших і давніших проблемах. Тоді під протез виготовляють додаткову вкладку на зуб, щоб можна було закріпити «ковпак». Це роблять тоді, коли майже вся верхня частина зруйнована, але корінь ще здоровий. Корінь проліковують, знімають відбитки для виготовлення вкладки. Після того, як її встановили на цемент, лікар знімає зліпки під коронку. А далі все як попередньому варіанті: примірка, перевірка прикусу за допомогою паперу копірки і встановлення на стоматологічний цемент.

Лікарі завжди намагаються врятувати зуб, а не видаляти його. Адже видалення приносить більше проблем та витрат пацієнтам. Встановлення керамічної коронки на зуб - один з кращих варіантів реставрації зруйнованого зуба. І хоча ціна керамічних коронок більша ніж металевих, вона цього вартує. Адже їх не відрізнити від здорових «сусідів» і можна знову впевнено та щиро посміхатися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...