• Головна
  • Зберігання та догляд за мисливським ножем: практичні поради
Новини компаній
12:06, 4 травня

Зберігання та догляд за мисливським ножем: практичні поради

Новини компаній
Зберігання та догляд за мисливським ножем: практичні поради, фото-1

Гарний ніж – річ цінна для будь-якого мисливця. Бо ніж – це більше, чим просто інструмент. Правильне зберігання та догляд не тільки забезпечує його довговічність, але буде запорукою безпечного використання. Добре доглянутий мисливський ніж може служити роками і залишатись вашим вірним та надійним супутником на будь-якому полюванні. У цій статті ми дамо кілька практичних порад щодо зберігання мисливського ножа та догляду за ним.

Очищення мисливського ножа

Особливість мисливського ножа у тому, що він часто контактує з рідинами біологічного походження, які можуть шкодити сталі куди сильніше, чим звичайна вологість.

Після кожного використання очищуйте лезо та руків'я. Протирайте ніж м’якою тканиною.

Якщо є така можливість, вимийте його перед цим теплою водою з милом. Уникайте використання агресивних хімікатів або абразивних засобів для чищення, оскільки вони можуть пошкодити лезо або руків'я.

Не залишайте мокрий ніж сохнути на сонці. На лезі залишаються плями, а матеріал руків'я може зіпсуватись під прямим сонячним промінням.

Зберігання мисливського ножа

Треба уважно слідити за тим, щоби ваш ніж зберігався чистим та сухим. Важко порахувати кількість мисливських ножів, яка була зіпсована неправильним зберіганням.

Якщо ви покладете ніж у піхви чи у чохол брудним та мокрим, вода з леза обов'язково стече всередину та залишиться там. З часом у піхвах може виникнути справжнє болото. І ваш ніж буде зберігатись в умовах постійної вологості. Що здатне зіпсувати навіть лезо з нержавіючої сталі.

До речі, дуже добре коли піхви мають дренажний отвір, через який може стікати вода, що випадково туди таки потрапила. Придбання якісних піхв або футляра для ножа насправді важливе, оскільки вони забезпечують захист та безпеку і вашому ножу, і вам самому.

Якщо ваш ніж має дерев’яне (чи шкіряне) руків'я, вам слід уникати його намочування, оскільки це може призвести до розбухання деревини та появи у ній тріщин.

Якщо ви вирішите зберігати свій ніж у ящику, переконайтеся, що він зберігається окремо від інших предметів, щоби уникнути будь-яких пошкоджень леза чи руків'я.

Змащення мисливського ножа

На ножі, що мають лезо з вуглецевої сталі, радять після очищування та сушіння наносити тонкий шар мастила для захисту від іржі та корозії.

Переконайтесь що ви купили нетоксичне мастило, яке буде безпечне, якщо ви будете використовувати ніж для приготування їжі.

Заточування мисливського ножа

Стежіть за тим, щоби лезо було завжди гострим. Для будь-якого мисливського ножа це дуже важливо.

Регулярне заточування мисливського ножа є важливою частиною догляду за ним. Завдяки цьому лезо залишається завжди готовим до використання. Тупе лезо може бути не тільки неефективним, але й небезпечним для користувача. Тупий ніж ріже погано, потребує витрачати багато зусиль, а різ його може стати непередбачуваним та некерованим.

Дуже гарною ідеєю буде брати із собою на полювання, рибалку чи у похід компактний туристичний заточувальний пристрій, чи невеликий заточувальний камінь.

Вдома ж варто мати кілька заточувальних каменів різної зернистості, чи навіть заточувальну систему. При правильному використанні, вони дозволять робити ваш ніж дійсно гострим. Заодно ще й кухонні ножі позаточуєте. Рідні будуть вам вдячні.

Навіть якщо без жартів, навички з заточування дуже корисні. Якщо ж ви поки що не впевнені у своєму рівні, зверніться за допомогою до професіонала.

Технічне обслуговування мисливського ножа

Регулярно перевіряйте лезо та руків'я ножа на наявність ознак та слідів пошкодження чи зносу. Якщо пошкодження з'явилися, а ви не можете полагодити ніж вдома своїми силами, зверніться за допомогою до професіонала або зверніться до постачальника щодо заміни ножа, якщо випадок гарантійний.

Саме цьому не варто купувати мисливські ножі у переходах метро та на стихійних ринках. Гарантію та обслуговування вам може надати тільки великий спеціалізований магазин або сам виробник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...