• Головна
  • Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує
12:35, 25 липня 2023 р.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує

Він дуже любить свій Маріуполь, тому у Дніпрі, який став для нього другим домом, стає все більше маленького Маріуполя…

Кирило Долімбаєв – волонтер. Які і більшість людей в Маріуполі, він втратив все, що мав у рідному місті. Але замість того, щоб просити про допомогу, Долімбаєв вирішив сам допомагати іншим – таким саме переселенцям, як і він. І в цьому він знаходить і сили, і заспокоєння, і віру в те, що все буде Україна.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-1

Долімбаєв залишив Маріуполь після початку повномасштабного вторгнення.

«Я виїхав здається 26-го чи 27-го лютого. Мені пощастило – дорога на Запоріжжя була відкритою. Мені потрібно було вивезти за кордон родину, а потім вирішувати, що робити далі. Але, як виявилося, назад дороги вже не було. Після того, як я відправив родину до Польщі, одразу поїхав у Дніпро, бо на той час сюди вже виїхала релігійна громада маріупольського храму Петра Могили ПЦУ, яка створила гуманітарний штаб допомоги «Доброго ранку, ми з Маріуполя». Разом ми почали робити те, що робили і в Маріуполі – годувати нужденних», - розповідає Кирило.

До повномасштабки

Кирила Долімбаєва добре знають в Маріуполі. Взагалі-то він працює у банківській сфері, але починаючи з 2014 року Долімбаєв – волонтер. Спочатку активно допомагав українській армії, а коли фінансування ЗСУ покращилось, і волонтерська допомога стала вже не потрібною, він знайшов себе у великому гуманітарному та культурному проєкті – створенні сучасного центру української культури на базі храму Петра Могили у Маріуполі.

«Цей храм багато років займається тим, що годує нужденних. Будь-яка людина в Маріуполі, якій нема за що купити їжу, могла прийти сюди зранку і отримати повноцінний гарячий обід. Люди при храмі робили це абсолютно безкоштовно, закуповували їжу на пожертви, готували, годували – і так щодня багато років. Я був вражений, бо це ніяк не співпадало з тим, що я бачив у храмах московського патріархату. Тож спочатку я став допомагати збирати гроші на їжу для цієї соціальної їдальні, а потім зрозумів, що проблем в храмі дуже багато, і треба долучатись», - пригадує волонтер.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-2

Храм Петра Могили – це єдиний такий великий храм Православної церкви України в Маріуполі. Місцева влада не давала ПЦУ розвиватися, багато років блокувала виділення землі, приміщень для розбудови храмів. Храм Петра Могили став будуватися на місці покинутої цивільної будівлі, і те, що він з’явився, було, скоріше, недоглядом місцевої влади, випадковістю.

Прихід був маленьким, пожертв мало. Грошей на будівництво не вистачало. Тому воно затягнулося на багато років. І могло тягнутися ще десятки років, якби не волонтерська допомога.

Кирило Долімбаєв запропонував свою підтримку, почав збирати гроші, і робота з добудови храму стала набирати обертів.

Буквально напередодні війни в храмі вже завершувались роботи з будівництва олтарю, центральних, парадних, сходів. Кипіла робота і в допоміжних приміщеннях.

Кирило зміг акумулювати зусилля тисяч людей по всій країні для збору коштів на добудову найбільшого українського храму в Маріуполі. У вже відремонтованих приміщеннях спочатку з’явилася безкоштовна школа гри на бандурі, потім найбільша у Маріуполі бібліотека української книги (примірники для неї збирали всією країною). Ще трохи згодом тут запрацював музей аутентичного українського одягу.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-3

Але найбільш помітним став проєкт з розпису українського храму петриківкою. Саме тут, в Маріуполі, вперше в країні будівлю храму зверху донизу розписали унікальним Петриківським розписом, і за це маріупольський православний храм потрапив до Книги рекордів України.

Це велике щастя, що під час бойових дій храм Петра Могили майже не постраждав, зберігся розпис. Але все, що було пов’язано там з українською культурою, російські загарбники нещадно знищили. Згоріла у вогні і унікальна бібліотека української літератури.

«Це мій біль. Але треба рухатись далі і не опускати рук», - вважає Кирило Долімбаєв.

Рух вперед. Маленький Маріуполь у Дніпрі

Спочатку Кирило Долімбаєв долучився до створення та роботи волонтерського хабу «Доброго ранку, ми з Маріуполя», де родина священників Перетятько щодня годує близько двох тисяч осіб з усіх регіонів України, що постраждали від війни. А потім вирішив розширити гуманітарну діяльність і не обмежуватися лише їжею та ліками.

«Коли я приїхав у Дніпро і долучився до волонтерського хабу «Доброго ранку, ми з Маріуполя», я зустрів там жінку, яка прийшла по допомогу разом зі своїм 7-річним сином. Через обстріли хлопчик перестав розмовляти і дуже погано їв. І я зрозумів, що люди, які виїжджають з окупованої території, потребують не тільки їжі. Їм потрібна інша допомога. Так і виникла ідея створити простір, де маріупольці, і не тільки вони, могли б спілкуватися, вирішувати свої проблеми, розвиватися».

Тож Кирило Долімбаєв розпочав свій новий проєкт - «Вільний Простір - Little Mariupol».

«У нас з командою «Little Mariupol» у Дніпрі є мрія, вірніше не мрія, а розуміння того, що ми робимо, як і для кого. Першочергові завдання - якісна, швидка та ефективна допомога переселенцям зі Сходу України та Маріуполя зокрема, які втратили майже все через військову агресію московії», - каже Кирило.

Він зумів зібрати величезний фінансовий ресурс, спираючись на допомогу міжнародних фондів, ООН, залучив власні інвестиції, спонсорські гроші громадян України, які добре знають репутацію Долімбаєва як чесної і порядної людини.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-4

І результат з’явився – сучасний інтер’єр, затишна атмосфера, запашна кава, сучасна техніка і нові можливості для того, щоб люди (не тільки з Маріуполя, а і біженці з інших міст країни) мали можливості для реалізації себе в нових умовах.

«Little Mariupol» - це вільний простір в його прямому розумінні. Тут кожен має можливість робити те, що йому потрібно, за однієї умови: це має приносити користь державі.

Більша частина послуг у «Little Mariupol» безкоштовні. Наприклад, тут можна попрацювати за хорошим ноутбуком із швидкісним інтернетом протягом години безкоштовно. Скористатися послугою безкоштовної бібліотеки. Як і колись в Маріуполі, зусиллями сотень небайдужих людей у відкритій бібліотеці «Little Mariupol» вдалося зібрати більше 4 тисяч книг різних жанрів.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-5

Майже щодня тут проводять тренінги, навчання, творчі зустрічі.

На базі «Little Mariupol» дуже успішно працює клуб української мови, де всі бажаючи можуть підтягнути свою розмовну українську.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-6

Тут можна отримати юридичну консультацію, психологічну допомогу, навіть записатися до стоматолога зі знижкою у 50%.

А ще тут люблять тварин. Два улюбленці-мопси самого Кирила поїхали разом з дружиною за кордон. Долімбаєв добре розуміє, як важко знайти житло, коли ти із тваринкою, купити якісний корм, коли останні гроші віддаєш за оренду. Тож у «Маленькому Маріуполі» допомагають вирішити проблему з кормами.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-7

А ще навесні цього року Кирило Долімбаєв відкрив благодійну кухню для переселенців. Щодня волонтери годують 200-300 чоловік, переселенців з усіх пошматованих війною або окупованих українських міст.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-8

Ці люди зараз потерпають від нестачі власного фінансового ресурсу, щоб забезпечити своє життя на новому місці, і така допомога їм вкрай потрібна.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-9

Але здається, одним із надважливих завдань, над яким працює зараз команда Долімбаєва, є допомога релокованому бізнесу. Спеціальні тренінги, фінансово допомога на старті, консультації – все це допомагає малим та середнім підприємцям розпочати все з нуля на новому місці і нарешті відчути твердий ґрунт під ногами.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-10

Прикладом такого успішного ре-старту стала ков’ярня «Little Mariupol», яку Кирило Долімбаєв відкрив разом з відомим маріупольським баристою паном Володимиром К.

Маленький Маріуполь у Дніпрі. Як волонтер Кирило Долімбаєв створює мережу підтримки тих, хто її потребує, фото-11

Зараз ця ков’ярня розширюється, потребує нових рук, тож це не тільки розвиток бізнесу – це нові робочі місця в першу чергу для переселенців.

Що далі?

Що буде далі – це питання, на яке люди на сході України не дуже люблять відповідати. Маріуполь все ще окупований, війна триває, і ніхто не знає, коли і як вона закінчиться. Тож жити треба тут і зараз.

Тому зараз Кирило Долімбаєв готується до розширення «Little Mariupol».

«Є потреба в цьому. Наші заходи відвідує дуже багато людей. Наш мовний клуб не вміщує бажаючих. Ми хочемо і надалі просувати українську культуру, об’єднувати людей. Тому дуже важливо, щоб до роботи нашого хабу долучалися не тільки переселенці, а і місцеві, мешканці Дніпра.

Зараз новий хаб «Little Mariupol» готується до відкриття. Він буде розташований у самому центрі міста. Точну адресу керівник проєкту поки що не розголошує. Але обіцяє: вже в серпні ми побачимо новий сучасний і цікавий простір. Простір, який єднає.

Анна Романенко



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Дніпро #Долімбаєв #волонтер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Все, що важливо для переселенців з Луганщини, - гуманітарна допомога, програми для отримання житла, пенсії тощо. Успішні історії внутрішньо переселених осіб
Оголошення
live comments feed...