• Головна
  • Чому варто внести інформацію про право власності в державний реєстр
Новини компаній
13:16, 6 червня

Чому варто внести інформацію про право власності в державний реєстр

Новини компаній
Чому варто внести інформацію про право власності в державний реєстр , фото-1

У рамках ініціативи цифрової трансформації державних послуг, Україна активно переходить на електронну реєстрацію державного майна (далі в тексті ЕРДМ). Основу для цього процесу поклав Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", який став чинним з 1 січня 2013 року. Законодавство визначає правила реєстрації різноманітних форм власності, включно з земельними ділянками, житловими та нежитловими приміщеннями, а також державними транспортними засобами і іншими активами.

Централізована електронна система значно спрощує управління державним майном, підвищуючи прозорість процесів і допомагаючи в боротьбі з корупцією. Завдяки можливості онлайн-доступу, громадяни та бізнес мають змогу легко перевіряти легітимність документів на майно, що сприяє підвищенню довіри на ринку.

Проте, існують випадки, коли громадяни не здійснювали жодних правочинів з нерухомістю з моменту набуття чинності закону у 2013 році. Таким чином, інформація про їхні права власності не була оновлена в електронному реєстрі, хоча вони мають відповідні паперові документи, що підтверджують їхнє право власності.

Методи для реєстрації прав на нерухомість ЕРДМ

  • Внести дані через електронний портал "Дія"
  • Звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)
  • Звернувшись до нотаріуса

Зазвичай процедура державної реєстрації займає до п’яти робочих днів. Проте, у випадках, коли реєстрація права власності на нерухомість була проведена тільки за допомогою паперових документів у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), процес може бути призупинений. В таких ситуаціях реєстратор видає запит до БТІ для перевірки документів, прикріплених до заяви, із можливим терміном розгляду до 30 робочих днів.

По завершенню реєстрації, інформація про нового власника буде внесена до Державного реєстру і стане доступною для огляду.

Для чого ж вносити дані ЕРДМ?

Реєстрація прав власності на майно в ЕРДМ виконує кілька ключових функцій, спрямованих на ефективності та прозорості в управлінні майном:

  • Електронний реєстр надає можливість кожному швидко перевірити законність і історію власності майна. Онлайн доступ до даних знижує ризики шахрайства, забезпечуючи прозорість інформації.
  • Оптимізація управління державними активами- реєстр сприяє ефективному управлінню майном, дозволяючи державним структурам легко отримувати актуальну інформацію для планування, контролю за використанням землі, обчислення податків та виконання інших адміністративних процедур.
  • Підвищення захисту прав власності. Це забезпечує визнання державою прав власності, що створює міцну юридичну основу для захисту цих прав у разі виникнення юридичних спорів або незаконного заволодіння майном.
  • Автоматизація передачі прав власності через електронний реєстр робить процес більш оперативним та менш затратним, сприяючи швидкій та ефективній купівлі або продажу майна.
  • Чітка та прозора система реєстрації прав на майно підвищує довіру інвесторів, знижуючи інвестиційні ризики і роблячи ринок нерухомості більш привабливим.
  • Цифровізація даних про власність стимулює розвиток нових онлайн-сервісів, що пропонують додаткові послуги, зокрема в галузі нерухомості та фінансів.

Ці елементи роблять електронний реєстр в Україні ключовим інструментом у забезпеченні законності та ефективності управління майновими правами, підвищуючи загальну прозорість і безпеку ринку.

Реєстрація прав власності на майно є критично важливим процесом, який впливає на безпеку та стабільність власників, сприяє здоровій економічній активності та забезпечує справедливе правосуддя у вирішенні спорів. Прозорий і ефективний механізм реєстрації сприяє не тільки зростанню інвестиційної привабливості країни, але й забезпечує основу для впевненості громадян в захисті їхніх прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...