До листа очікування на шеплення від коронавірусу можна внести свої дані декількома способами.
1. Запис через мобільний додаток "Дія"
Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) в мобільному додатку "Дія". Якщо у вас вже є на смартфоні цей додаток, то обов'язково оновіть його, бо тільки в останній версії є послуга запису на вакцинацію.
Для реєстрації необхідно завантажити додаток "Дія" на свій смартфон через платформу AppStore (для iPhone) або Google Play (для інших смартфонів).
Після того потрібно пройти авторизацію за допомогою BankID: Ощадбанк, Радабанк, Кредобанк, Мотор банк, Банк Восток, Ідея Банк, ПУМБ, Банк Форвард, Банк Південний, Альянс банк, А-Банк, або через додаток Monobank чи Приват24.
Якщо у вас не встановлений на смартфон додаток Monobank чи Приват24, то ви можете зайти через будь-який інший банк, ввівши свою картку, а потім код, який прийде на номер вашого телефону.
Після вашої авторизації, вам небхідно придумати код-пароль, який ви будете застосовувати для входу в систему "Дія". Якщо ваш смартфон підтримує Touch ID чи Face ID, вам запропонують дозволити вхід в додаток за цим принципом.
Тепер ви в "Дії": туди автоматично додасться ваша ID-картка (але якщо у вас паспорт-книжечка, то в додатку його не буде), ІПН, закордонний біометричний паспорт (якщо закордонний паспорт не біометричний, то не додасться), водійське посвідчення, техпаспорт, страховка. Також можна туди додати свідоцтво про народження дитини. Відтепер не обов'язково всюди носити з собою документи - їх наявності в додатку "Дія" достатньо.
У додатку "Дія" є розділ "Послуги". Виберіть там "Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19".
Оберіть свою сферу діяльності та місто, у якому будете вакцинуватися.
Тепер вас записано до черги на вакцинацію. Стежте за сповіщеннями в додатку - туди прийде запрошення з часом і місцем проведення щеплення.
2. Запис через сайт "Дія"
Зайдіть на портал "Дія" за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) чи BankID. Останній спосіб найшвидший: оберіть свій банк і за номером картки чи телефону ви зможете увійти в систему.
Далі перейдіть у розділ "Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19".
Оберіть свою сферу діяльності та місто, у якому будете вакцинуватися.
Тепер вас записано до черги на вакцинацію. Стежте за сповіщеннями на сайті у своєму кабінеті - туди прийде запрошення з часом і місцем проведення щеплення.
3. Запис через національний контакт-центр МОЗ
Щоб отримати послугу через національний контакт-центр МОЗ, слід зателефонувати за номером 0 800 60 20 19.
Далі зазначити оператору свої дані - необхідно буде вказатиІПНабо серію та номер паспорта.
Потім обираєте місце, в якому ви хочете вакцинуватися, та очікуєте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Хто може записатись до листа очікування?
Записатись до листа очікування може кожен.
Зверніть увагу: працівникам закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та працівникам структур державної безпеки не потрібно записуватись.
Роботодавець самостійно внесе вас до списків та повідомить про дату щеплення. Пам'ятайте, що запис до листа очікування не є записом до лікаря.
Вакцинація добровільна, лише ви приймаєте рішення про щеплення.
Це важливий крок для вашого здоров’я та здоров’я ваших близьких. Пам’ятайте про свідомий вибір і небезпеку коронавірусної інфекції.
Чи безпечна вакцина від COVID-19? Як її перевіряють?
Усі вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Суворі тести та клінічні випробування, які пройшли вакцини, схвалені ВООЗ для використання, підтверджують їхню безпечність та ефективність у боротьбі із захворюваннями.
Незважаючи на те, що вакцини проти COVID-19 розробляються дуже швидко, вони отримують необхідні дозволи регуляторних органів, тільки якщо відповідають усім стандартам.
Якими вакцинами щеплюватиме?
Використовують вакцини таких виробників: AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech, SinovacBiotech, Novavax. Вам надішлють сповіщення про запис на щеплення, де буде вказано, яка саме вакцина доступна.
Якщо у мене є додаткові запитання, куди я можу звернутись?
Міністерство охорони здоров'я України спільно з партнерами запустили інформаційний порталvaccination.covid19.gov.ua, який є офіційним джерелом інформації щодо вакцинації від COVID-19.
Також ви можете звернутись у цілодобовий національний контакт-центр з питань COVID-19 за номером: 0 800 60 20 19.
Є два способи процесу вакцинації:
1. За допомогою 572 мобільних бригад з імунізації, які виїжджатимуть до медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців, а також туди, де обмежений доступ до закладів охорони здоров’я.
2. На базі 4250 пунктів щеплень, де проводитиметься вакцинація людей за попереднім записом.
Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, матимуть доступ до вакцин у пунктах щеплень на територіях, підконтрольних Уряду України.
Як я дізнаюсь, що запис до лікаря відкрито?
У додатку чи на сайті "Дія" буде повідомлено, коли доступний запис на щеплення для вашої цільової групи. Стежте за сповіщеннями в "Дії".
Або ж, якщо ви записувалися через національний контакт-центр МОЗ, то вам прийде SMS із запрошенням на щеплення.
Скільки коштуватиме вакцинація?
Державна вакцинація - безкоштовна. Україна отримує вакцини двома шляхами: через міжнародний механізм COVAXAMC та прямі закупівлі в компаній-виробників коштом державного бюджету.
Коли з'явиться вакцина в приватних клініках, то там буде платною.