За допомогою протезування можна відновити не тільки цілісність, але й естетику зубів у разі їх повної або часткової відсутності. Ортодонт може запропонувати людині будь-якої вікової категорії знімне або незнімне протезування. В результаті вона знову поверне красиву посмішку і здоровий зубний ряд. Давайте розглянемо, чим незнімне протезування краще знімного і як відбувається установка імпланта при відсутності зубів.

Вибір протезів

Всі види зубних протезів діляться на 2 групи: незнімні й знімні. Для того, щоб зрозуміти який вид протезування потрібен пацієнту, лікар проводить обстеження, під час якого визначає наступні моменти:

 • кількість відсутніх зубів;
 • чи існують протипоказання до якого-небудь компоненту;
 • на яку вартість лікування особа розраховує.

Зверніть увагу на те, що кожен вид стоматологічної процедури має декілька підвидів. Наприклад, протези, які знімаються ортодонти ділять на:

 • пластини — виготовлені з металу або пластмаси, коштують недорого;
 • силіконові — гнучкі, тонкі, зручні конструкції, які не підлягають ремонту;
 • бюгельні — металевий міцний пристрій, який має спеціальне кріплення або кламерами, встановлені на основу протеза з фарфору.

Знімні протези показані людям, у яких немає жодного зуба. Кріплять їх за допомогою пасти або методом присоски. Що стосується незнімної конструкції, то це може бути кераміка на основі металу, скла, вкладок або безметалева.

Зубні імпланти

Установка імпланта в даний час є найпопулярнішою ортодонтичною процедурою. Переваги зубних імплантів очевидні і полягають в наступному:

 1. Зуби, що знаходяться поруч, при установці конструкції не зачіпаються.
 2. Довговічність пристрою.
 3. Щелепа не деформується.
 4. Безболісна процедура.
 5. Естетичність.

Етапи установки імпланта можуть зайняти час до трьох місяців. Процедура вважається достатньо дорогою, тому не кожна людина може її собі дозволити. До недоліків відносять ймовірність порушення дикції, появи алергії на матеріал та потребу в частому знятті конструкції перед гігієнічними процедурами.

Для того, щоб уникнути знімного протезування, потрібно дотримуватися правил гігієни ротової порожнини, не зловживати шкідливою їжею, відмовитися від шкідливих звичок. Також рекомендовано періодично відвідувати стоматолога, навіть якщо вас нічого не турбує. Зберегти свої зуби здоровими можна, головне — мати бажання.

Отримати більше інформації Ви зможете на сайті нашої клінікі http://elvirabezvushko.com.ua