• Головна
  • російська федерація намагається використати «брудну бомбу» для захоплення Харкова
12:15, 11 березня 2022 р.

російська федерація намагається використати «брудну бомбу» для захоплення Харкова

Ввечері 10 березня у черговий раз країна-агресор здійснила бомбардування радіаційно небезпечного об’єкту - дослідницької ядерної установки - ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (далі - ЯПУ «Джерело нейтронів»), яка розташована на території Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (м. Харків).

За попередньою інформацією, ЯПУ «Джерело нейтронів» повністю знеструмлена, наявні пошкодження будівлі. На даний час інформація про наслідки ушкоджень уточнюється персоналом ЯПУ «Джерело нейтронів».

Нагадаємо, що 6 березня 2022 року, ЯПУ «Джерело нейтронів» вже піддавалась бомбардуванню, у результаті чого була частково зруйновано окремі вузли установки.

До початку агресії РФ ЯПУ «Джерело нейтронів» знаходилась на етапі фізичного пуску, в рамках якого активна зона була завантажена свіжим ядерним паливом.

За словами фахівців, цілеспрямоване бомбардування радіаційно небезпечного об’єкту свідчить про намагання окупантів використати ЯПУ «Джерело нейтронів» в якості «брудної бомби» для ураження всіх жителів м. Харків та забруднення території.

Такі дії російських військових в черговий раз свідчать про ігнорування РФ міжнародних вимог радіаційної безпеки та Міжнародного гуманітарного права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Харків #бруднабомба #джерелонейтронів #росія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...