• Головна
  • З 1 травня в Україні змінилися правила реєстрації бізнесу
15:44, 1 травня 2023 р.
Надійне джерело

З 1 травня в Україні змінилися правила реєстрації бізнесу

З 1 травня в Україні змінилися правила реєстрації бізнесу

Від сьогодні набув чинності наказ Міністерства юстиції, яким затверджені нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Про це повідомляє сайт Нотаріальної палати України.

Йдеться про наказ відомства від 29 березня 2023 року № 1158/5 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України".

Нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань можна завантажити на сайті Мін’юсту за посиланням.

Крім цього, наказом внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.

Відтак, для написання найменування юридичної особи літери латинського алфавіту використовуються при написанні найменування не лише англійською, а будь-якою іноземною мовою.

Найменування відокремленого підрозділу замість слів "відокремлений підрозділ" ("філія", "представництво") має містити лише слово "філія" або "представництво".

Окрім того, внесено зміни до Порядку державної реєстрації ЮО, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юрособи (затвердженого наказом МЮУ від 09.02.2016 № 359/5), а саме до абзацу третього пункту 1 розділу IV «Особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі»:

при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Дана норма приведена у відповідність до пункту 19 частини першої статті 17 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в редакції Закону від 06.09.2022  № 2571-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #бізнес #ФОП #реєстрація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...