Новини компаній
10:25, 15 липня 2023 р.

Геотермальний тепловий насос

Новини компаній

Геотермальний тепловий насос забирає тепло із глибини землі та концентрує цю енергію для використання її на опалення та підігрів води. Сучасні технології допомагають підвищити ефективність таких систем до +85% економії, порівняно зі спалюванням газу чи звичайного нагріву електрикою. До речі, згаданий спосіб нагріву за допомогою перетворення електричної енергії в теплову, вважався найефективнішим. Але інноваційні розробки з використання теплових насосів, зокрема шведського бренду Thermia говорять, що геотермальний тепловий насос є кращим варіантом теплозабезпечення. Він гарантує високу надійність роботи та має мінімальні потреби для обслуговування. Тепловий насос грунт вода економить кошти завдяки відсутності спалювання невідновлюваних джерел енергії, адже вартість таких ресурсів як газ чи електрика постійно зростає. Українсько-естонська компанія Новітерм пропонує розробки Thermia, які можуть працювати у різних умовах із різним навантаженням. Характерна риса цих теплових насосів – можливість гнучкого налаштування на потреби користувача та приєднання додаткових гаджетів і пристроїв.

Геотермальний тепловий насос, фото-1

Як працює ґрунтовий тепловий насос і чому він такий ефективний

Ефективність таких систем як тепловой насос грунт вода досягає вражаючих показників 1 до 6. Тобто на кожен використаний ззовні 1 кіловат електроенергії, виробляється 6 кВт теплової. Такі показники досягаються застосуванням технології, що нагадує роботу кондиціонера, але навпаки. Замість охолодження приміщення, тепловий насос у стандартному режимі працює у реверсному напрямку – концентрує тепло. Далі він використовує його для передачі у контур теплоносія та для нагріву води. У передавальному контурі використовуються тонкі налаштування інтенсивності роботи компресора, від якого залежить потужність теплового насоса та його швидкодія.

Найважливіша частина теплового насосу, без якої він не працює – Компресор. Як носій тепла тут застосовуються фреон, що швидко випаровується. Теплова енергія передається системі зі значним тиском, який створює спеціальний компресор. Унікальні властивості такої речовини дозволяють:

  • швидко акумулювати теплову енергію із навколишнього середовища за допомогою переміщення робочої рідини в трубах під землею, водою або з атмосферного повітря;
  • миттєво віддавати енергію під час випаровування;
  • після кипіння, фреон швидко перетворюються знову на рідину, що повертається в теплообмінник, де знову концентрується тепло.

Завдяки такому постійному колообігу, але в іншому напрямку, система може працювати як кондиціонер. Тобто тепловий насос виконує як функцію теплогенеруючої системи, так працює на охолодження приміщення.

Додаткові корисні характеристики

Грунтовий тепловий насос має додаткові корисні характеристики – він працює як майже автономна система і скорочує споживання енергії до мінімуму. У комбінації з якісним теплозбергаючими вікнами та використанням теплої підлоги, якісно захищеною від теплового проникнення стелею, можна досягнути показників які будуть близькими для екобудинків. У таких будинках більшість потреб з енергії буде задовольнятись за допомогою відновлювальних джерел.

Окрім екологічності, система має дуже високу витривалість у щоденному застосуванні і за умови цілодобової постійної експлуатації. Єдині пристрої, що можуть періодично ремонтуватись чи проходити техобслуговування – компресор та система передачі тепла, механічні вузли теплового насоса. Основа теплового насосу – геотермальна свердловина чи трубопровід для збору тепла у системі «земля-вода», може працювати десятки років без жодного втручання спеціалістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...