• Головна
  • Олена Шуляк: Безпека, житло та робота – головні фактори повернення українців із-за кордону
17:15, 18 жовтня

Олена Шуляк: Безпека, житло та робота – головні фактори повернення українців із-за кордону

Від початку війни близько 7,5 млн українців виїхали за межі нашої країни, і тільки 64% біженців планують повернутися. Тому питання повернення наших громадян є одним із основних пріоритетів держави. 

Про це повідомила народна депутатка, очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Олена Шуляк: Безпека, житло та робота – головні фактори повернення українців із-за кордону , фото-1

За її словами, вирішальними факторами для українців щодо повернення є безпековий, наявність житла, освіти, можливість працевлаштування та зрозумілі механізми функціонування державних інституцій.

Керівниця партії "Слуга Народу" зазначила, що влада вже зараз робить системні кроки, щоб повертати своїх громадян. Зокрема, триває процес створення державних інституцій, які будуть опікуватися цим питанням. 

"Президент України Володимир Зеленський анонсував створення окремого міністерства, яке буде займатися поверненням українців. Це міністерство працюватиме як із політичним керівництвом країн-партнерів, які прийняли українських біженців, так і з українською громадою, українською діаспорою, українськими культурними центрами й організаціями", – розповіла Олена Шуляк.

Парламентарка акцентувала, що, окрім роботи з громадянами за кордоном, надважливо в самій Україні створити умови, щоб українці хотіли повертатися додому. 

"Зараз для створення нових робочих місць, уряд запроваджує дієві програми підтримки бізнесу. Це насамперед пільгове кредитування та надання грантів на власну справу. Щодо питання освіти – діти за кордоном мають можливість не тільки очно навчатися в країні перебування, а й дистанційно за скороченою освітньою програмою вчити українознавчі предмети, не втрачаючи зв'язок зі своєю країною. Окрім цього, предмети з іноземних шкіл в Україні перезараховуватимуть", – розповіла голова партії "Слуга Народу".

Олена Шуляк впевнена, щоб вирішити питання житла, Україні надважливо продовжувати програму "єВідновлення", робити більш доступною іпотечну програму "єОселя" і створити ефективну житлову політику. За її словами, старий Житловий кодекс, розроблений ще 40 років назад, зовсім не відповідає сучасним викликам. Тому урядовці та парламентарі разом з експертами міжнародних організацій  розробляють закон "Про основні засади житлової політики". Серед основних принципів закону – забезпечення житлом незахищених верств населення, тобто тих, хто не може придбати його сам. 

"У законопроєкті буде нарешті прописаний механізм роботи соціального житла. Воно буде у власності громад, які ним розпоряджатимуться, керуватимуть цим житловим фондом, будуть надавати його в соціальну оренду за ціною, що залежатиме від прибутків родини, яка має потребу в такому житлі", – зазначила голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олена Шуляк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...