• Головна
  • На копальнях Луганщини тривають додаткові перевірки пилогазового режиму
09:23, 31 серпня 2009 р.

На копальнях Луганщини тривають додаткові перевірки пилогазового режиму

Кричущих випадків порушень правил безпеки – кажуть інспектори - немає. Втім, навіть незначні відхилення від норми – привід для зупинки роботи вибою або лави. Такі випадки на луганських копальнях є. Усі 86 очисних та понад 200 підготовчих вибоїв перевірять до 10 вересня. Тим часом на трьох луганських шахтах розпочали підготовку до введення нової системи безпеки - так званих УТАСів. На них підуть кошти зі 100 мільйонів, виділених урядом. Зараз на шести луганських шахтах УТАСи вже працюють.

Шахта імені 19-го партз»їзду – понадкатегорійна, небезпечна за викидами газу та вугільного пилу. 11 років тому – у серпні 1998 – на копальні від вибуху загинули 28 гірників. Чотири місяці за безпекою шахти стежить система УТАС. І вже не раз стала в пригоді.

У диспетчерському пункті – монітор з усіма даними, сервер і навіть своя «чорна скринька». Остання робить те саме, шо й аналогічний прилад у літаку. Окрім запису всіх параметрів, фіксує навіть розмови у диспетчерській.

Серце системи безпеки шахти б»ється на поверхні – у диспетчерському пункті нервова система цього великого організму знаходиться тут у підземеллі тисяча триста вісімдесят ось таких датчиків щосекунди надають на поверхню інформацію про температуру стан повітря наявність метану кисню вуглецю тощо
Паралельно з диспетчером, слідкувати за безпекою в шахті можуть і контролери. Для інспЕкторів Держгірпромнагляду - окремий екран.

Нинішні УТАСи лише застерігають про небезпеку – як діяти далі, вирішує технічний персонал. На трьох луганських копальнях встановлять УТАСи нового покоління – вони не лише повідомляють про несправність, а й самі автоматично перемикають вузли та агрегати на роботу в аварійному режимі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...