МОН зробило подарунок до Дня учителя – інструкцію з діловодства кожен заклад освіти розроблятиме самостійно: був наданий рекомендований перелік документів, на підставі яких та керуючись типовою інструкцією, гімназії, школи та ліцеї, підготують самостійно свої регламенти, виходячи з власної необхідності. Це зробить можливим налагодити навчальним закладам діловодство враховуючи свої потреби.
За нововведеними правилами, обов’язкового переліку ділової документації більше не буде, він встановлюватиметься окремо педагогічною радою кожного навчального закладу. Натомість, МОН рекомендує перелік, на 22 % менший, ніж обов’язковий попередній. Саме 5 жовтня 2018 року, до Дня працівника освіти, набула чинності Інструкція з діловодства для закладів загальної освіти.

Більше новин за посиланням https://vseosvita.ua/news
Як розповіла Лілія Гриневич, міністр освіти та науки, над цим документом працювали спеціалісти кілька років, із залученням експертів, працівників Міністерства, громадських організацій, проводили опитування вчителів. Під час погодження, в тому числі, з Державною архівною службою, зменшили кількість новацій, але все рівно досягли того, що підготували документ, направлений на впорядкування документообіг, робить меншим навантаження на керівництво школи, вчителя.
Отже, на разі необов’язковими є плани класних керівників і вихователів, бібліотекарів і методичних об’єднань, спортивних секцій, плани уроків, що складалися на підставі календарно – тематичних. Зараз такі документи, по – перше, можуть бути створеними тільки за рішенням педагогічної ради навчального закладу, і по-друге, матимуть вільну структуру і форму, що суттєво полегшить роботу вчителя кожного дня.
У довільній формі будуть також і календарно – тематичні плани. Головна вимога – відповідність навчальній програмі, в іншому - адекамічна самостійність та автономія вчителя.
Вилучено такі неактуальні положення, щодо створення документів як використання табуляторів, збереження документів на магнітних носіях, тощо.
Протягом 5 років зберігатимуться тепер накази, що стосуються адміністративних і господарських питань, кадрових питань особового складу і тимчасового зберігання. Це допоможе покращити процес утилізації документів нетривалого зберігання, оскільки певні документи потрібно зберігати постійно або протягом 75 років.