Цей рік видався дуже непростим за багатьма показниками для всієї країни. Всі чекали на літо та оздоровчий сезон. Туристи планували якісно відпочити, підприємці заробити. Але природні фактори, та форс-мажорні ситуації створили загрозу провалу оздоровчого сезону 2021 для багатьох рекреацій, і Арабатська Стрілка також зазнала негативного впливу і репутаційних втрат. Та не всі розуміють, що серед негативних чинників були ті які мали місце бути, і ті, які штучно розкручувались в ЗМІ, частіше за все в матеріалах відверто замовного характеру. Давайте спробуємо розібратись, та побачити об’єктивну картину, в тому що відбувалось цього літа на Арабатці.

Загальна проблематика

Не треба забувати, що ми живемо за часів, коли інформація відіграє дуже важливу роль у формуванні громадської думки, але…завдяки розвитку сучасних технологій і соціальних мереж, цією інформацією стало досить легко маніпулювати, чим і користуються деякі недобросовісні ЗМІ, серед яких було помічено і досить відомі телеканали, які дивиться більша частина населення України. Та чи варто ображатись на роботу подібних «журналістів»? Адже там давно немає нічого особистого, і подібне освітлення подій працює на суто комерційних принципах – бізнес і нічого особистого. І в даному випадку достатньо найменшого інфопривода, щоб можна було швиденько змонтувати «сенсаційний» відео сюжет, або написати якусь сумнівну статтю, які будуть мати головне завдання – анти піар конкретної курортної локації, або регіону. Але не треба забувати й про об’єктивність. І якщо відверто брехливі сюжети і статті є цілеспрямованими акціями проти курорту, то замовчування, або спотворення фактів також не може піти на користь. А в кінцевому результаті, за відсутності чіткої інформаційної стратегії і політики, потенційний турист просто не знає кому вірити.

Основні причини

Якщо проаналізувати весь оздоровчий сезон 2021 р, то очевидним недоліком було саме практично повна відсутність офіційної і оперативної інформації для потенційних туристів, яка б мала достатнє поширення в сучасному інформаційному просторі. Адже у кожної проблеми, в цьому сезоні, було своє пояснення:

  • комарі – цього року природні чинники, у вигляді затяжних злив на початку літа, дали змогу розмножитись кровопивцям у рекордній кількості, тому комунальні служби були просто не готові до цього, і як би комусь не хотілось все списати на зміну керівництва ОТГ, але подібні проблеми були по всьому півдню, а також на інших Азовських курортах;
  • медузи – цілком природне явище, яке має стихійний характер і залежить від погодних умов, в даному випадку до узбережжя Арабатки медуз наганяє західний вітер. Але…чомусь був акцент на фактах наявності медуз, і дуже мало відсвітлювалось, що вини були не постійно, і часто зникали після зміни погоди/вітру.
  • електропостачання – це проблема, яка є болісною для курорту вже на протязі останніх 10(а може й більше) років, і викликана політикою Херсонобленерго, організацією яка є монополістом, не має конкурентів, і може диктувати свої умови будь-кому. Ті відключення, які відбувались цього літа, були цілком очікуваними. Це форс-мажор, але цю ситуацію можна вирішити, принаймні для цього є час до наступного сезону.

Можливі рішення

Звісно, що недоліки в роботі органів місцевого врядування є, і основним можна назвати відсутність досвіду. Але, на наш погляд, помилки визнані і враховані, а також зроблені правильні висновки, задля того, щоб не допустити повторення подібної ситуації. Та не все залежить від людей, і ті ж медузи в нас надовго, і вони будуть на всіх курортах Азовського і Чорного морів, а не тільки на Арабатці. Тому треба шукати вихід, як зробити відпочинок можливим попри їх наявність. І вже в цьому сезоні рекреаційні заклади Арабатки почали встановлювати бар’єрні сітки. Тому відпочинок можливий, а окрім моря є Сиваш, басейни і гарячі джерела, в яких можна перечекати нашестя медуз.

Підсумок

Ну і слід пам’ятати, що Арабатка – це цілорічний курорт, який можна відвідувати не тільки влітку, а й восени, взимку і навесні. Особливо актуальним відпочинок в міжсезонні буде під час чергового карантину. А внутрішній туризм нікуди не дінеться, він розвивався і буде розвиватись. Тому треба шукати позитивні рішення, а також бачити перспективи. Сезон 2022 г обов’язково буде, і готуватись до нього потрібно вже зараз!