Порогові стрічки встановлюються на конвеєрах під кутом більше 20º. Серед популярних варіантів – ялинка, хрест-навхрест і розрізні хрест-навхрест пороги. Що стосується висоти поріжків, то вона знаходиться в строгій залежності від виду матеріалу, що переноситься. Тому порогове обмеження конвеєрних стрічок завжди впроваджується з урахуванням конкретних ситуацій і даної галузі. Неправильно підібрані - занадто низькі або занадто високі елементи - сприяють зниженню ефективності лінії, а в крайніх випадках навіть перешкоджають нормальній роботі.
Види порогових конвеєрних стрічок
На практиці існує кілька моделей стрічок, які використовуються в різних галузях промисловості завдяки своїй функціональності. Наприклад, гладкі моделі – найкраще рішення для горизонтального транспортування. З іншого боку, представлені ремені порогів необхідні для вертикального транспортування вантажів.
Прогресивні конвеєрні стрічки з сайту https://konvejer.com/ua/articles/riflenie.html можуть використовуватися в різних типах пристроїв, призначених для транспортування всіх видів матеріалів: сталі, інертних матеріалів, деревини, вугілля, цементу, вторинних відходів, овочів, фруктів, круп та ін. Для виготовлення порогів вулканізованих використовуються спеціальні гумові суміші. на поясі. Залежно від типу стрічки і матеріалу, що переносить, їх поділяють на: звичайні, маслостійкі, термостійкі.
Зменшення тертя в конвеєрах, обладнаних носовою частиною
Конвеєри з одним або двома вушками споживають більше енергії, ніж конвеєри з роликами. Це загальновідомий факт. Регулярно можна зустріти скарги або пощук порад, як вирішити питання щодо заносу двигуна або його зупинки внаслідок перегріву. Ці проблеми можуть бути спричинені тертям між фіксованим носком і натягнутим ременем.
Основні рекомендації як зменшення тертя:
1. Носи повинні бути виготовлені з твердого, гладкого матеріалу, такого як нержавіюча сталь з полірованою поверхнею або хромована сталь
2. Якщо можливо, радіус носка має становити від мінімум 3 до максимум 6 мм
3. Кут загортання повинен бути якомога меншим, оскільки чим менший кут загортання, тим менше тертя
Якщо ми використовуємо стрічки з низьким коефіцієнтом k1%, то для невеликої ширини рекомендується використовувати одношарові стрічки. Для більшої ширини може знадобитися використовувати 2-шарові стрічки, щоб забезпечити бічну стабільність, щоб стрічка не м’ялася в центрі.
Коефіцієнт тертя на ходовій стороні стрічки повинен бути низьким. Варто пам'ятати, що тканини з просоченням пошкоджуються повільніше, ніж тканини без просочення. Пошкоджене полотно починає пилуватися, що робить його коефіцієнт тертя значно вищим, ніж у нових стрічок. Також не можна використовувати сталеві ролики з канавками, оскільки вони можуть збільшити знос стрічки на ходовій стороні.