У понеділок я вперше потрапила на професійний захід у Лондоні. 

Хочу поділитися з вами тим, як це було.

Більше про захід:

#truLondon - це антиконференція для рекрутерів у Лондоні. Тут немає лекторів і презентацій. Учасники діляться на групи й обговорюють заявлені теми. Обговорення в кожній групі координують досвідчені трек-лідери.

Організатором та ідейним натхненником заходу є Bill Boorman з 2009 року.

Івент проходив у пабі в неформальній обстановці. Було видно, що більшість учасників знають один одного. Це професійна тусовка, з метою поспілкуватися і поділитися досвідом.

Основні ідеї, які виділила для себе:

Рекрутинг в IT і контент тісно взаємопов'язані

Я була приємно здивована тим, що на рекрутинговому івенті були треки не тільки з сорсингу, а й з контенту. При цьому на треках із сорсингу ми все одно торкалися тем Social Media, Marketing, Employer Branding тощо.

# Шукати кандидатів потрібно там, де вони мешкають.

У Linkedin понад 500 млн зареєстрованих користувачів, але питання як багато з них дійсно активних? Водночас у Facebook понад 2 млрд саме активних користувачів.

Тож не дивно, що Facebook зараз починають розглядати як номер 1 ресурс для пошуку кандидатів. На кожному треку з сорсингу ми торкалися теми роботи з Facebook.

Багато хто зазначає, що Linkedin, як і раніше, гарний для скринінгу, у профілі кандидата можна знайти інформацію про його місця роботи, навички тощо. Але саме Facebook скоро може стати найкращим інструментом для сорсингу.

# 80% технічних рекрутерів у Лондоні - чоловіки.

В Україні звикаєш до того, що в IT рекрутинг ідуть дівчата і часто без досвіду. У Лондоні навпаки аудиторія складалася переважно з дорослих чоловіків. При цьому обговорюються не просто теми рекрутингу, а й бізнес, цифрові показники та інше. Припускаю, що в Лондоні з іміджем у IT рекрутерів справи йдуть краще, ніж в Україні.

# З питань сорсингу ми не погано підковані.

Мене приємно здивувало те, що більшість інструментів або ідей, про які розповідали учасники, ми вже активно використовуємо в роботі або як мінімум пробували. Можливо вплинуло те, що нещодавно пройшов вебінар Ірини Шамаєвої. І багато ресурсів, про які розповідала Ірина, повторювалися на заході.

На які треки потрапила і що сподобалося:

Steve Ward "Hire Fans not candidates"

Steve висловив основну ідею: наймати на роботу варто не просто кандидатів, а фанатів. Звісно, не можливо всю команду наповнити виключно прихильниками вашої компанії/проєкту. Але якщо більшість ваших співробітників "вболіватимуть" за продукт, самі його використовуватимуть і прагнутимуть зробити його кращим - це однозначно позначиться на результатах компанії.

Де шукати шанувальників? Серед фоловерів сторінок компанії на Facebook, Linkedin, серед користувачів продукту компанії. Але для цього, звісно, потрібно мати сторінки компанії в соціальних мережах, активно їх розвивати та давати корисний контент.

Як визначити, що людина є вашим шанувальником? Такі люди часто лайкають ваші пости, стежать за вашими новинами, читають вас і їх хвилюють ті самі питання/проблеми. Найімовірніше, ви з ними будете говорити однією мовою.

Steve також нещодавно висвітлював цю тему на подкасті.

Kasia Borowicz "Sourcing Tricks"

Kasia сама з Польщі, але працювала в Лондоні й часто в обговореннях порівнювала обидві країни. Вона веде блог, проводить тренінги та організувала в Польщі професійне ком'юніті.

На своєму треку Kasia робила акцент на тому, як важливо вибудовувати довгострокові відносини з кандидатами. Вона пише дуже персоналізовані повідомлення і починає спілкування не з посилання на вакансію, а з обговорення інших тем.

Наприклад, якщо вона бачить у профілі у кандидата, що він нещодавно був на якомусь заході, вона почне із запитань про цей захід. Якщо бачить, що в людини цікаве хобі, вона розпитає про нього. Також можна похвалити кандидата за професійні досягнення та активності: написання блогу, виступ на конференціях, гарне портфоліо тощо.

Таким чином вона насамперед цікавиться кандидатом і тільки потім ніби між іншим може сказати, що в неї є в роботі цікава вакансія.

Звісно на таке спілкування йде значно більше часу, ніж коли ви просто надсилаєте опис вакансії кандидату. Але таким чином ви запам'ятовуєтесь, вам починають довіряти і саме до вас кандидат звернеться, коли в майбутньому вирішить змінити роботу.

Shane Mccusker "Facebook Tools & Other Hacks"

Shane творець інструменту для пошуку у фейсбуці - Intelligence.

На треку ми розглядали різні технології, які можуть бути корисні в рекрутингу. Торкнулися можливості пошуку кандидатів у Skype, WhatsApp, Facebook, а також використання в роботі чат-ботів, AI і навіть Blockchain :)

З цікавого, один учасник поділився своїм досвідом відправлення індивідуальних відео-повідомлень кандидатам і високого відгуку на них. Для цього він використовував інструмент BombBomb і вставляв саме відео одразу в лист.

Martin Lee "Secret source"

Martin працює разом з Іриною Шамаєвою і є сильним фахівцем у сфері сорсингу. Він також буде на #truKiev і 18 листопада проведе тренінг із сорсингу в Україні.

Martin розповів про Facebook та інструменти, які можна використовувати для пошуку кандидатів. Також обговорювали інші інструменти та ідеї для сорсингу.

Balazs Paroczay "Creative Sourcing"

Обговорення стосувалося теми поділу в команді ролей Рекрутер і Сорсер. Ми звикли до того, що в рекрутингових агентствах ці ролі частіше розділені. Balazs підняв питання, чи справді їх потрібно розділяти, чи це може бути одна людина?

Також відкритим залишилося ще одне питання: який результат роботи сорсера? Він актуалізує та доповнює базу кандидатами чи надає рекрутеру вже готовий Short List зацікавлених кандидатів?

Питань залишилося більше, ніж відповідей :) Від себе додам, що в нас у команді кожна людина любить займатися як сорсингом, так і спілкуватися з кандидатами. Для нас це чудовий спосіб перемикання діяльності.

Також ділюся розкладом заходу, завдяки якому ви зможете дізнатися більше про програму, подивитися спікерів та інші теми. На івенті були презентації різних проєктів для рекрутингу/HR, їхні назви ви також знайдете в розкладі.

А якщо ви хочете більше дізнатися про рекрутинг IT і сорсинг

https://evotalents.com/uk/blog/60

Мрієте почати кар'єру в рекрутингу або бажаєте поліпшити свої професійні навички, запрошуємо вас на наші курси з рекрутингу та сорсингу.