Які квартири зараз купують в новобудовах?
Уподобання українських покупців житла в новобудовах змінюються.
Український ринок первинного житла сьогодні вкрай різноманітний. Нарівні з практичним житлом економ-класу забудовники пропонують зацікавленим покупцям й просторі апартаменти у престижних будинках бізнес чи навіть еліт-класу. То ж яка житлова нерухомість частіше обирається українськими покупцями й що саме для них є більш привабливою та вигідною пропозицією?
Сучасний ринок первинного житла в Україні
У 2016, як й в попередні роки, найбільшим попитом користуються квартири у новобудовах класу економ. Як правило, покупці зупиняють свій вибір або на однокімнатному житлі, площа якого не перевищує 35 – 45 кв.м., або ж обирають трохи більш просторі квартири на дві кімнати та загальною квадратурою у 60 кв.м. Біля 61% від усіх укладених угод припадає саме на даний сегмент первинного житла.
Якщо говорити про трикімнатні апартаменти, то їх частка від загальної кількості угод складає всього лише 14 %. Аналітики з нерухомості стверджують, що подібна тенденція простежується доволі тривалий час. Усвідомивши це, будівельні компанії сьогодні ще на етапі проектування скорочують кількість квартир з трьома кімнатами у своїх житлових комплексах.
Переглянувши каталог ЛУН.ua, на сторінках котрого зібрана інформація про українську нерухомість, у тому числі можна дізнатись вартість новобудови у Львові, Дніпропетровську, Луганську, Києві та в інших містах держави, можна побачити, що зараз все частіше з'являються будинки, в яких просторе житло повністю відсутнє, покупцям же пропонуються лише 1-2-кімнатні квартири.
Оцінивши той факт, що малогабаритне житло користується значно більшим попитом серед українців з середнім достатком, забудовники намагаються пропонувати більше невеликих за розмірами варіантів. Наприклад, площа однокімнатних квартир тепер, як правило, складає лише 27 квадратних метрів. Житло з такою площею є дуже малим, проте саме воно користується великим попитом серед українців. На території Львова та інших великих міст навіть зводяться будинки, в котрих є квартири-студії, розмір яких становить всього 16 – 22 кв.м. Проте навіть на таке житло знаходиться свій покупець.
Розстрочка чи іпотека: що обирають українці?
Іпотека перестала представляти серйозний інтерес для покупців нерухомості вже досить давно, тому будівельні компанії все частіше стали намагатися йти назустріч своїм клієнтам, пропонуючи їм можливість оформлення розстрочки. Все вірно, саме розстрочку обирають українські покупці для придбання житла в нинішніх кризисних умовах.
Варто зазначити, що забудовники готові надати розстрочку на житло на термін до семи – десяти років!При цьому оформляють її під невеличкий відсоток – 4-8% річних.